Vláčik na Agrokomplexe

Na Agrokomplexe vystavovali 15 a pol tisíca živočíchov. Z toho 15 tisíc bolo včiel, 300 čmeliakov a zvyšok boli hospodárske zvieratá plus jedna vystresovaná srnka, ktorá si odbyla premiéru.

Dokonca tá srnka vraj nebola srnka, ale malý jeleň. Najväčší kus bol skoro jedenapoltonový býk, nervózne hovädo priviazané reťazou. Kravičky a naaranžované prasiatka boli oveľa pokojnejšie, len oddychovali a žrali (sen autora tohto článku).

Prečo začínam zverstvom, ktoré nájdete na každom fugujúcom družstve? Lebo to bolo na Poľnohospodárskej a potravinárskej výstave asi najzaujímavejšie. Inak je výstava spolovice už len taký jarmok s hŕbou nepotrebných vecí v stánkoch. Potravín už ubudlo, ani v najväčších pavilónoch sa už nevystavuje na poschodiach ako voľakedy. Asi sa to firmám už neoplatí.

Vláčik ešte premáva a asi bude aj v budúcnosti, lebo jeho posádka vyzerala dosť mlado. Skanzen je taký poloopustený – vidno, že sa štát alebo mesto, alebo komu to patrí,  málo stará. Takto tesne pre komunálnymi voľbami :).

Inak všetko po starom. Jeden pavilón je veľmi pekne „farmársky“ zariadený, jeden (najnudnejší plný letákov) si platia regióny, v niekoľkých nájdete sem-tam niečo zaujímavé pod zub a jeden celý pavilón mali pre seba šarlatáni – samozvaní odborníci na ľudské zdravie, ktorí čím ďalej, tým viac roztáčajú kolesá vo svojom biznise.

Skrátka – v Nitre všetko po starom.

Fotogaléria Poľnohospodárska a potravinárska výstava 2014 Agrokomplex Nitra

O autorovi Zobraziť všetky články

admin