S tým ako sa pritvrdzuje legislatíva voči „kamenným“ kasínam a ako trh zapĺňajú nové a nové online kasína, vyvstáva otázka – ktoré kasíno je naozaj dobré, bezpečné a dôveryhodné. Pretože, obavy sú namieste už keď sa registrujete a pýtate sa, či vaše údaje nebudú zneužité. Do kasína vkladáte svoje peniaze a to sa dá len u dôveryhodnej inštitúcie. Predsa len, nechcete, aby vaše kasíno s nahranými prostriedkami na účte zmizlo z internetu zo dňa na deň.

Veľmi jednoduchá pomôcka je overiť si dobu existencie kasína na trhu (napríklad cez archive.org, alebo množstvo ďaľších referencií, recenzií, skúseností užívateľov na internete a podobne). Čím dlhšie je kasíno na trhu, tým väčšiu dôveru vzbudzuje a dokazuje, že mu ide o seriózne podnikanie. Kasíno by určite nemalo mať finančné problémy, aj keď toto je vec, ktorú si bežný hráč len tak ľahko nezistí.

Renomované kasína poznáte podľa toho, že majú plnú slovenskú či českú lokalizáciu, výbornú komunikáciu so zákazníkmi, otvorené podmienky, žiadne skryté poplatky a podobne. Kvalitné kasíno oboznamuje svojich užívateľov pravidelne s novinkami o svojej činnosti, má v ponuke veľa overených hier. Taktiež nevyžaduje od vás citlivé údaje ako rodné čísla a podobne. Dôveryhodný majiteľ kasína nerobí svojmu zákazníkovi žiadne problémy ani starosti a bezchybne sa vyzná v legislatíve rôznych krajín (pretože online kasína veľmi často podnikajú vo veľkom počte krajín, aj keď pod rôznymi značkami), napríklad Automaty Online Zdarma na Hravelka.com a podobne.

Online kasína sú vlastne internetové stránky, takže pri nich platia zásady bezpečnosti ako pri každej inej stránke. Nepíšte svoje prihlasovacie údaje cez verejnú wifi, nepoužívajte predvídateľné heslo, meňte ho občas, nezapisujte si ho na papier… a hlavne používajte kvalitný antivírusový program.

Spravidla každé kasíno ponúka na úvod začínajúcim či novým hráčom rôzne bonusy. Je to silný marketingový nástroj ako prilákať ľudí práve k ich značke – a aj tu môžete poznať, ako veľmi je prevádzkar dôveryhodný. Uletené a nereálne bonusy sú totiž podozrivé, naopak, bonusy, ktoré sa majiteľovi pri väčšom počte hráčov vracajú, svedčia o štandardnej prevádzke.

Kľúčová vec sú platby. Vo všeobecnosti sa odporúča používať online „peňaženky“, kde nemusíte vypĺňať v kasíne číslo svojej kreditky a podobne, je riskantné využívať platobné brány, ktoré nepoznáte. Ak má kasíno bankový účet v Slovenskej Republike, je to už oveľa lepšie, pretože je takto pod kontrolou našich úradov a bankovému prevodu sa už dá viac dôverovať. Mimochodom, pri vkladaní prostriedkov na účet v kasíne využívajte bezpečnostný limit, ktorý zabezpečí, že neprekročíte určitú sumu, či už v prípade príliš častého prehrávania alebo iných nezrovnalostí.

Ak sa stane niečo nemilé, riešte všetko s podporou s chladnou hlavou a hlavne racionálne, zdržte sa emotívneho správania, pretože vám to nepomôže prakticky v žiadnej oblasti.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin