Leto a kupóny

Blíži sa leto, čas dovoleniek a radi by ste sa vydali do zahraničia alebo spoznávať krásy Slovenska? Máme pre vás niekoľko tipov, ako na cestách ušetriť pomocou promoakcií na internetové služby nielen pre cestovateľov.

Ubytujte sa cez AirBnB

Rozhodne sa oplatí tam, kde cestujete po vlastnej osi. Hotely sú drahé a cez couchsurfing vás hneď tak niekto nevezme. Plány vám na poslednú chvíľu vyrieši AirBnB, ktoré prepája domáce hostiteľa a ľudí, ktorí potrebujú ubytovanie. Vďaka tomu je to lacnejšie ako v hoteloch. Na Airbnb môžete získať vstupný bonus 27 €. Ak vás cestuje viac, zaregistrujte si viac účtov a vyčerpajte zľavu všetci.

Vždy však platí, že cez internet je ubytovanie lacnejšie ako na mieste, a to pokojne aj v tom istom hoteli. Na internete je ďaleko väčšia konkurencia, preto ubytovacie zariadenia ponúkajú väčšie zľavy online.

Namiesto taxíkov jazdite cez Uber či Liftago

Uber

Jazdiť taxíkom už dávno nie je snobizmus, môže vám to ušetriť čas, ak nepoznáte dopravu v cudzom meste alebo máte veľa batožiny. Existuje však lacnejšia alternatíva, treba Uber, ktorý funguje na princípe zdieľanej ekonomiky – prepája bežné vodiča s cestujúcimi. Ak už chcete jazdiť klasickým taxíkom, využite aplikáciu Liftago, na ktorú máme 3 € promokód. Po Bratislave, kde majú taxikári často fixnú sadzbu 5 € sa dostanete kamkoľvek len za 2 €.

Letenky

Letenky

Nevázejte sa na konkrétny dátum odletu, stanovte si rozmedzí, v ktorom nájdete najvýhodnejšie letenky. Letecké spoločnosti sú si dobre vedomé vyššieho záujmu na víkendových letoch alebo na týždenné turnusy piatok – nedeľa. Tieto letenky sú potom logicky drahšie. Choďte proti tomuto trendu a naplánujte si let trebárs na prostriedok týždňa. Nebojte sa ani prestupov, do destinácie sa často dostanete lacnejšie kombináciou dvoch letov s prestupom než priamym spojom. Skvelým slovenským vyhľadávačom leteniek je treba Pelikan.sk, ktorý často zverejňuje rôzne akcie a zľavy.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin