amoc 2013

 

Menší con v Bratislave, boli by sme radi, keby sa stretlo, čo najviac fanúšikov rôzneho druhu. Tak opísali svoj festival AMOC organizátori na svojej Facebookovskej stránke.

Nuž, menší naozaj bol :). Taký malý roztomilý festivalček, na konci betónovej džungle Petržalka, hneď vedľa zavretého obchodu UNO doľava. Cesta z autobusovej stanice tam trvá dlhšie ako do Senca. Rozložené v Dome kultúry Lúky – ak máte radi retro štýl a socialistickú architektúru, tak bingo, ste tam. Po prekonaní stareckej ostýchavosti sme aj my nakukli dnu. Nebolo to až také zlé.

Možno že účasť by sa dala zvýšiť nižším vstupným alebo lepšou propagáciou (predsa len, napríklad chudáci CP-čkári nemusia tušiť, čo je DK Lúky, jediné navigačné info z plagátu :)). A lístok by mohol byť aj na jeden deň, nie iba na dva. Pravda je, že práve vtedy dosť pršalo – vtedy ani babky nechodia do kostola. Ale dosť plkania, prišli sme si odfotiť a odborným okom posúdiť snaženie hŕstky domácich cosplayerov.

Tak za prvé – cosplayeri na Slovensku stále existujú. Za druhé – najradšej majú japonské animečka a mangu. Tri najlepšie kostýmy boli podľa odbornej poroty (rodinné a iné prepojenia medzi porotcami a účastníkmi súťaže nám nie sú bližšie známe) dievčatá so skupinovým cosplayom Kuroshitsuji, potom Edward alias Full Metal Alchemist a tretie miesto dostala Taokaka z BlazBlue. A to bolo takmer všetko, ale majú plusko aspoň za tú odvahu + snahu ako inak. A tiež za niektoré detaily v kostýmoch ako je pánske spodné prádlo, keď už ženy crossplayujú pánov z oblekoch.

Najväčšou chybou AMOCu bolo, že náš kôň nenazbieral odvahu, aby vyzval miestneho šampióna na súboj v Magic: The Gathering, inak by sa možno celý kultúrny dom otriasol v základoch 🙂 A tak sme odškrtli ďaľšie podujatie z kalendára – dovidenia na ďaľšom.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin