animeshow 2013

 

Anime Show je mladšia dvojička Istroconu, podľa všetkého viac zameraná na japonskú kultúru, mangu, anime atď. A ešte je k tomu pridružený Game Expo, ale plno hier by tam bolo takisto aj tak. V praxi je to vlastné to isté, karaoke spev a sushi bar nájdú návštevníci na prvom aj druhom podujatí. Akurát Anime Show býva na jar, keď sa príroda zobúdza a školáci sú už pekne uťahaní. Tento rok bol už (len?) piaty ročník, ale moderátori vo veľkej sále hovorili už o desiatich rokoch, kedy sa obecenstvo nevedelo poriadne upratať na prvý pokus a až po dekáde sa to vraj nakoniec podarilo :).

Tak veru, už aj v Strednej Európe sme si obľúbili čaro japonskej podivnosti. Je jasné, že väčšina cosplayerov prišla v kostýme nejakého drsne vymakaného animečka, ale našiel by sa medzi nimi aj autentický alien so žensky tvarovaným zadkom. Alebo obrí notes z Death Note, do ktorého si Yagami zapisuje svoje obete (praktická príručka pre sociopatov páchajúcich poriadok v spoločnosti).

Cosplay súťaž má dokonca v názve Euro, pretože výhercu vraj poslala porota do Európskeho finále v Lodnýne. Ako to vlastne dopadlo, nevieme, ale radi by sme sa to dozvedeli.

Súťaž je celkom na úrovni, je jasné, že sa tu neschádzajú také zástupy ako v Amerike a pretekári väčšinou rozprávajú iba po slovensky a česky. Akurát výsledky sa tradične ťažko zháňajú :). Rekreačný fotograf príde na svoje aj na úhľadnom betóne pred starým dobrým Istropolisom (v Česku na Adviku sa niektorí radi fotia vo vysokej tráve). Okrem toho sú v ponuke conu herné a kartové turnaje plus nejaké to kreslenie alebo strihanie videa. Mimochodom, urobil už niekto nejakú štatistiku, či chodia návštevníci aj z väčších diaľok, alebo najmä z Bratislavy a Západného Slovenska? (keď sa koná festival, veru v MHD v hlavnom meste môžete stretnúť unavenú japonskú Godzillu).

Album z akcie tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin