Autosalón Nitra 2013

Autosalón Nitra 2013Ďaľší ročník Autosalónu pod Zoborom sme si odkrútili. Realita ale nebola až taká optimistická ako reportáž vo verejnoprávnej televízii.

Nebudeme vyčítať manažérom Agrokomplexu, že je toho posledné roky na pozeranie menej ako pred krízou. To že automobilky predávajú menej vozidiel a okresávajú svoje rozpočty na marketing je naozaj pravda. A dotýka sa to najmä okrajových mestečiek ako je Nitra. Napriek tomu je to pekný sen, predstavovať si, že aspoň sčasti sa na Slovensku dá uvidieť to čo v Ženeve či vo Frankfurte.

Tento rok vystavovalo 20 automobiliek – tentokrát vrátane takmer domácich Škoda a Volkswagen. Prečo minule neboli, keď to majú takpovediac za humnami a predáva sa ich u nás úplne najviac? Škoda reči, ale nitrianski štamgasti vás určite ubezpečia, že je to kvôli tomu, že konkurenčná Incheba v Bratislave má mocnejšieho majiteľa ako je je štát v Nitre. V každom prípade, Autosalón v Bratislave bol tohto roku bohatší na autá aj program ako Nitra.

Vraj bolo 25 premiér, ale v akom zmysle nevieme. Premiéra v Nitre, či na Slovensku? No, to je jedno. Návštevníkov vraj bolo cez stotisíc a jeden mal dokonca vyhrať auto Suzuki (veľa šťastia v servise prajeme :)). Zaujímavé boli veteráni a motorky, ale vyslovene tu chýbali športiaky a luxusné vozy. Autá boli obyčajné, pouličné a rodiné prdítka. Len sem tam nejaký Jaguar alebo S-kový Mercedes. Napokon, Slovensko je malý trh. Zaujímavejší bol možno autobus klubu FC Barcelona, ktorý má vraj najluxusnejšiu výbavu v Európe.

Tohto roku si organizátori našťastie odpustili dvojité vstupné (aspoň sme si nevšimli), ale pri jednom pavilóne zase SBS-kári víťazoslavne posielali okoloidúcich preč, s tým, že a tam koná nejaká super-dôležitá súkromná akcia.

Čo teda robiť na autosalóne? Portrétovať hostestky, samozrejme. Keď si pozriete ostatné pokútne blogy, čo o autosalóne píšu (alebo aj automobilové stránky), väčšinou si reportéri všímali len dievčatá pózujúce pri autách. Výpočet noviniek v tlačovej správe si málokto všimol. Len škoda, že aj tých hostesiek bolo tak málo a nevydržali tam stáť celé štyri dni.

 

 

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin