Autosalón Nitra 2014

Keď dva dni pred výstavou odvolali riaditeľa Agrokomplexu, ktorý bol zhodou okolností dlhoročným manažérom Autosalónu, mali sme veľmi malú dušičku.

Čo keď sa niečo pokafralo a udial sa nejaký prúser v organizácii? Našťastie, Autosalón bol na úrovni (nohami na zemi, samozrejme, dúfam, že ste nečakali úroveň typu Ženeva alebo Tokyo). Myslím, že túto jeseň navláčili výrobcovia do Agrokomplexu viac áut ako minule – a síce viac obyčajných, úžitkových, ekonomických alebo ako sa tieto triedy nazývajú (a na čo nie je veľmi záživné sa pozerať, pokiaľ ste zrova nerozbili prasiatko na kúpu niečoho podobného).

Nekonal sa exkluzívny salón, nevideli sme nejakú podobnú plechovú sviňu ako bol Rolls Royce za polmilióna dolárov v Bratislave. No i tak… zaujímavejšie môžu byť veterány, alebo zjazd starých Citroënov 2CV (to sú tie maličké autíčka, už len posadiť do nich účtovníka Fantozziho, aj keď ten jazdil asi na Fiatke). Hneď prvý pavilón obsadili Ford a Mazda, druhý pavilón patril karavanom… troška nuda, ale ďalej to bolo lepšie. Teda konkrétne v pavilónoch s kamiónmi a vytunovanými autami :P. Mimochodom, ten posledný zaujal aj domácimi majstrami, ale aj hlučnou kolotočárskou hudbou rinúcou sa z asi troch rôznych zdrojov naraz.

Bol aj nejaký sprievodný program, motorkári predvádzali kaskadérske kúsky, nejaká hudba, dvíhanie pohárov, siláci sa potili, po areáli pochodovali akýsi zábavní ľuďkovia a trieskali do bubnov… A to všetko v letných 26 stupňoch Celzia, a vo veľkej tlačenici – spomenuli sme si, prečo väčšinou nechodíme na výstavy v najviac exponovaných sobotách :p.

Galéria fotiek z nitrianskeho Autosalónu 2014 na Agrokomplexe

O autorovi Zobraziť všetky články

admin