Avantasia: Mystery of Time

Avantasia: Mystery of TimeRocková opera prichádza s novým príbehom. Tentokrát je to nielen o fantasy, ale aj o steampunku a dokonca (vraj) prináša aj trošku spirituálnej filozofie o podstate života. Muzika, čo má hlavu a pätu – doslova.

Je vonku len pár dní a už sa vie, že ide o prvý diel z dvoch (a v celej sérii v poradí 6.). Každý správny fanda pozná pozadie; že je to vlastný súkromný projekt Tobiasa Sammeta, metalovo-orchestrové albumy napísané ako kniha alebo maliarovo plátno. Večne zaneprázdnený spevák EDGUY okrem toho vydáva aj album zo svojou materskou skupinou – no, snaží sa chlapec.

Ako inak aj teraz mu pomáhajú výdatné hosťujúce spevácke esá z metalovej scény. Predtým sa mu už podarilo zviklať aj takého Alice Coopera. Teraz nahovoril na projekt opäť Michaela Kiskeho (ex-Heloween) alebo Biffa Byforda zo Saxonu. Dokonca aj nejaké dievky sa objavia (o Tobiasovi sa vie, že so ženami sa mu v tvorbe pracuje ťažko ako Tolkienovi).

Avantasia je pojem – je to naozajstná metalová opera (nielen preto, že to mali prvé dva diely v názve). Okrem súvislého príbehu je známa aj tým, že na albumoch nie je žiadny balast a vata – od začiatku je všetko jeden hit (to sa v poslednej trilógii mierne mierne pokazilo, ale zle bolo aj to, že dva diely vyšli naraz a to už bolo v jeden moment priveľa). Nová Avantasia – Mystery of Time má iba 10 piesní – plus 2 bonusové tracky. Hlavnou postavou je agnostický snívajúci vedec v 19. storočí.

Tornádo s jednou baladou má opäť ambíciu osloviť aj nemetalové publikum. Čas pozrieť sa, kde to bude hrať túto sezónu naživo.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin

1 KomentárPridaj komentár