Voayer 2: Výstava nahých žien

O tomto podujatí zaručene nebudete referovať svojej babke z Oravy. Výstava Voayer 2 priniesla po troch mesiacoch opäť rozruch do nášho hlavného mesta.

Myšlienka organizátora je jednoduchá – ľudia voyerujú, aj keď sa tvária, že nie. Pozerať sa na nahotu je prirodzený pud. Aj keď babka z Oravy by sa asi spýtala, prečo majú tie slečny obojky na krkoch a prečo sa nechajú zľahka šľahať bičíkmi. Výstava nahých žien dva bola totiž jednoznačne ladená v BDSM žánri.

Celé to prebehlo v centre Bratislavy, len pár krokov od divadla, vianočných stánkov a ľadových sôch, na ktorých sa odrážali detské očká. Nečudo, že výstavu niektorí Slováci nestrávili. Nahlasovaním dokázali zablokovať stránku organizátora na Facebooku a nakoniec priletela aj jedna žaloba od feministky Oľgy Pietruchovej. Organizátora Mária Petrejeho obvinila z kupliarstva. To je však prestrelený názor. Desiatka modeliek neskrývala svoje nadšenie a dobrovoľnosť na podujatí. S tým polícia veľa nenarobí.

Je pravda, že výstava je skôr pornografická ako umelecká. V tom spočíva najväčšia kontroverzia – že Mário svoj počin prezentuje ako podujatie pre širokú verejnosť a argumentuje otvorenosťou mysle. Ľudia však nie sú zvyknutí na pohľady dostupné väčšinou len gynekológom. Napokon, aj vysoký počet ochrankárov svedčil o chúlostivosti podujatia. Každého návštevníka pred vstupom prešacovali viac ako mladého živnostníka na predvolebnom mítingu Smeru. S modelkami bolo zakázané sa rozprávať. Paradox, pretože chytať ste sa ich mohli.

Väčšina návštevníkov ale nevyužila príležitosť dotýkať sa modeliek v gumenných rukaviciach. Zdalo sa, že jeden zahraničný nadšenec sa hrabe v rozkrokoch modeliek viac ostatní chlapi v miestnosti dokopy. Modelky boli vraj amatérky, podľa slov organizátora normálne baby. Bola medzi nimi napríklad aj jedna česká módna návrhárka. Zvrhlými chúťkami sa netajil ani jeden vystavený „exponát“.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin