Tanečný klub Lolita

Tanečný klub LolitaZnie to trochu nemravne – určite aj pre tých, čo nečítali Nabokova; ale nie je. Vlastne ide o celkom milú záležitosť – tanečný klub zo Splitu, ktorý počas vrcholiacej letnej sezóny cestuje po pobreží a vystupuje pred zrakmi slnkom vyškvarených turistov. Toto je spomienka na leto.

Lolita, Lolita… kto čaká čerstvé vyzývavé pubertiačky, bude sklamaný. Teda aspoň tí profesionálni tanečníci, čo vystupujú po teplých chorvátskych večeroch, vyzerali všetci dospelo. S premakanou choreografiou, miestami až atleticky. Tak schválne, či si nejaký Slovák spomenie na tieto vystúpenia?

A o týždeň sa vrátia opäť, v mierne pozmenej posádke, s mierne iným programom a inými kostýmami (ktoré si menia asi štyrikrát za dve hodiny). Na Slovensku môžeme len závidieť, že také kultúrne podujatia sa organizujú aj v malých dedinkách, pravda, po poslednú krčmu preplnenú rozhadzovačnými turistami. Akiste hlavní aktéri za týždeň stihnú vystupovať na veľa miestach.

Tanečníci (mám vážne podozrenie, že aspoň traja z nich sú podľa krstných mien Slováci) majú pestrý program – od horúcich latino tancov, až po pouličný breakbeat. Všetko odsýpa ako má, žiadna amatérčina sa nekoná. Arabská brušná tanečnica má hudbu hlučnú, až sa na mori robia vlny, hotel je obkolesený plentou, aby neplatiaci diváci nič nevideli. Latinci strúhajú afektované pózy, tri mladé kočky odhadzujú trochu oblečenia… A nakoniec aj prišiel baleťák, ktorý na 99% musí byť eunuch, lebo žiadny dospelý chlap by si nemal vedieť dávať nohy tak ďaleko za hlavu a nenatiahnuť si pri tom niečo.

Plesni Klub Lolita

 

Plesni Klub Lolita reportáž

O autorovi Zobraziť všetky články

admin