Lacné vianočné darčeky

Lacné vianočné darčeky Už vieme, že Vianoce nie sú sviatok konzumu, ale pokory. Preto netreba na darčeky utrácať horibilné sumy – hlavne, že sa máme radi. Vitajte v našom malom predvianočnom poradcovi, kde vám pomôžeme nájsť správny darček pre každého od 5 do 10 eur.

Handry sú istota, tým sa nedá nič pokaziť. Čo ale keď nemáme rozpočet sto evry na osobu ako ten chlapec, čo pohŕda kebabom do ruky a vercajg nosí natlačený v gatiach od Hilfigera? Mimochodom, vedeli ste, že aj Hilfiger šije v Číne? Len je to trochu drahšie, keď to potom vyšúchajú deti v Bangladéši a pošlú na finálnu úpravu do Turecka.

V low budget prípade musíme skrátka siahnuť po osvedčenom konkurentovi Filfigerovi. Alebo starej dobrej Fume, poprípade Badidasovi (nepliesť si s Avivas alebo Dadidas, to sú sprosté kópie). V najhoršom poslúžia dobre aj multifunkčné gumenné šlapky od Hike. Pri ponožkách s obrázkom vystrčeného zadku Homera Simpsona už vyhŕknu aj slzy dojatia.

Číňania sú úžasne vynaliezaví, hlavne pokiaľ ide o kopírovanie. Japonci pred 400 rokmi o nich rozbíjali jednu vojnovú flotilu za druhou, a vidíte ako dopadli. Dnes vyrábajú svoje najväčšie národné perly tiež v Číne.

Textilný priemysel prepustil svet kompletne do Ázie, ale čo sa týka elektroniky, čosi ešte ostalo aj na iných kontinentoch (súčiastky budú najskôr hádajte odkiaľ). Určite si nekupujte nič z kamenného obchodu – oni tiež nakupujú cez EBay z Hongkongu alebo Singapuru, len cenu dajú 5 x vyššiu. Takže aj my odporúčame nakupovať elektroniku cez EBay. Je to neuveriteľne lacné a výrobná cena čohokoľvek musí byť pár centov plus poštovné (a všimné pre súdruhov na colnici – schengenskej).

Súdruhovia v Ríši stredu sú majstri – navyrábajú miliardu lacných mobilov a keď zastarajú, proste ich rozoberú a urobia z toho foťáky, hodinky, elektronické perá a všetko možné. Len sa pri tých objednávkach z internetu nesmiete čudovať pár veciam:

– napríklad nečakajte, že vám to dôjde v nejakom obale (to tam aj píšu malými písmenami do info).
– nečakajte na manuál. A ak tam vložia nejaký papierik, nemusí byť presne k tomu istému výrobku, čo práve držíte v ruke :).
– nemačkajte hneď Enter na všetko v počítači. Napríklad, keď si pripojíte telefón alebo USB disk k počítači. Býva to zavírené až hrôza a miesto fotiek a súborov to vyrába ďaľšie víry. Kurvy, šikmooké! povedal by Bohuš.
– rozhodne nedúfajte, že sa dozviete, čo ste to vlastne kúpili. Pri výrobku dosť často nebýva žiadny nápis, žiadne info, nebodaj číslo. Hlavne, že v tom nie sú drogy a bacily (a keby boli, colníkom je to aj tak fuk).
– ak ste kúpili práve multifunkčný zázrak za 5 euro, čo kombinuje vlastnosti tabletu, fotoaparátu a 5 ďaľších kusov elektroniky a nešlape to na najnovších systémoch, nezúfajte. Pri desaťhodinovom hľadaní driverov na internete sa podpriemerný užívateľ dozvie veľa užitočných vecí.
– keď raz skape baterka, môžete to celé zakopať do zeme.
– pre istotu ešte raz skontrolujte disky s antivírom. Tí malí žltí chytráci, ktorí nakladajú také veľké porcie Kung-Pao, nikdy nespia. Zvyknutí sú odvtedy, čo ich americký Johny naháňal po rákosí v džungli. Čim priateľskejšie znie názov čínskeho výrobcu (napr. Shenzen Panda Electronics, sídli to v nejakej desaťmiliónovej riti), tým väčšia šanca, že vás nejaký sečuánsky hacker dá dole. Mimochodom, vedeli ste, že tí vysmiati kuchári v čínskych bistrách sú vlastne Vietnamci? No, nám je to jedno, ako povedal Bohuš, my nie sme rasisti, Číňan ako Vietnamec, miliarda obyvateľov hore dole.

Knihou nikdy nič nepokazíte! V knihách je uložená múdrosť ľudstva a čítanie povznáša ľudského ducha. Hľadáte lacnejšie, ale populárne knihy?

Otcovi alias spornej hlave rodiny by sme kúpili nový počin od Jozefa Majského pod názvom Som Jozef Majský. Aby tatko videl, že zakiaľ on krvopotne poctivo pracoval, iní z jeho ročníka zarábali peniaze. Jožkova kniha je dosť krátka, Marenčin sa zapotil, aby to natiahol na románový formát. Jožko ju napísal na slobode (v base sa mu písať nechcelo, tam len fajčil a jedol Tatranky). Inak v knihe sa len sťažuje na druhých, akí sú všelijakí, len nie poctiví. Jožko pôvodom Marhuľa vraj doteraz netuší prečo vlastne sedel. Z toho všetkého vyplýva jedna vec – stupnica poctivosti na Slovensku je nasledovná:

– slušný človek
– čistý ako ľalia
– čistý ako křišťálová studánka
– snehobiela nevinnosť anjelika nad jasličkami
– level Lexa (tam niekde je aj Majský)

Mame odporúčame spisovateľku (etc.) Noru Mojsejovú a jej knihu Narovinu. O tom ako Braňo ľúbil viac fľašku ako svoju obrúčku, Noru volal Stará Kurva (?) alebo ako jej Versače z Nitry (Kabrheľ, čo v Nitrazdroji kupuje CBA vlašský šalát a verí, že jeho obľúbenú značku nešijú v Číne) ničil život. No a tak vôbec, o celebritách, o tučnej Polniške a prostoduchom Danišovi. Ako všetci od chuderky Nory len pýtajú peniaze.  Napínavé čítanie a hlavne nie veľmi dlhé + cena v bazoši začína byť pod naším limitom. Darček zo života. Dokonca o tom písali aj v Korzári, o bujných dekoltoch, atď. a to je, dámy, už veru seriózne mienkotvorné médium.

Sestre sa nedá inak, len podarovať pod stromček Milujem ťa, Justin od jednej slovenskej šesťnástky, ktorá verí, že heterosexuálne (kto tvrdí opak ubližuje Justinovi!) zväzky v Amerike sa tiež najlepšie upevňujú chľastačkou na chate v horách. Tento mimoriadny literárny úkaz sa môže stať lifeboostom pre autorku, alebo v osemnástich spácha samovraždu (keď si to po sebe prečíta). Výborné na tejto knihe je, že ju časom môže dcéra darovať babke – starenky tiež radi čítajú prasačinky v červených obaloch z PNS stánkov. Najlepšie bude ak k slovu pustíme 12-ročnú recenzentku z konkurenčnej internetovej stránky, ktorá o ružovom mlčanlivom borcovi s grúňovskou prehadzovačkou na hlave napísala:

„Asi pred 2 týždňami som si kúpila túto knihu. Vyzerala super a chcela som si ju kúpiť aj kôli skvelému obalu. :) Kniha je vážne super, najskôr bola úplne normálna ako každé ostatné knihy, ale potom som sa od nej nemohla odtrhnúť. Táto kniha ma aspoň chvíľku nechala snívať, a všetko som si predstavovala. Niektorý dej bol romantický, smutný, ale aj napínavý. Vážne by som nepovedala že to napísalo 16-ročné dievča. Odporúčam a dúfam že bude aj 2.časť.:)“

Brata zrejme (bohužiaľ) asi žiadne knihy zaujímať nebudú, pokiaľ to teda nebude nejaký zdravotnícky časopis so slečnami, ale tie sa na Vianoce (opäť bohužiaľ) nedávajú. Tak mu kúpte krabicu pyrotechniky s názvom Žoldák, to mu hádam vydrží do Silvestra. Opäť Made in China (slovo bohužiaľ už asi, bohužiaľ, ani nemá cenu písať).

Drobcovi v postieľke zaobstarajte určite nejakú encyklopédiu, Históriu času od Hawkinga alebo tak niečo. Lebo tá malá vec ešte nie je stratený prípad ako vy a  keď podrastie, možno si v tom zalistuje. Neublíži mu to. Len budete musieť priplatiť možno čo ste ušetrili a ostatných.

Dedkovi kúpte pitralon a na čítanie kalendár.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin