Comics Salón 2015

 

Aký bol tohtoročný Comics Salón? Asi taký ako tie predošlé. Keď sa viete zabaviť, tak sa bavíte, keď ste starí dôchodcovia, tak nadávate na ceny piva v bufete.

Zaujímavé je, že polovica podujatia stále nosí názov Istrocon, aj keď to nevyzerá, že by sa festival vracal do Istropolisu v područí nepriateľských odborárov. V Novom čase napísali, že Bratislavu navštívili hrdinovia zo sci-fi (tento rok už nikoho neprepadli :)).

Na druhý raz sme sa v tom ružinovskom kulturáku už začali takmer dobre orientovať :). Tie chodby a miestnosti musel navrhovať šialený architekt. Aby človek blúdil v takom malom domčeku… dáva to asi taký zmysel ako manuál k japonskému videu Krytonovi.

Prednášky ušli (ako zvyčajne), zaujímavé je, že dosť ich bolo zrušených pre chorobu a podobne, ale možno to bol len náš pocit, keďže tradične toho z programu stíhame máličko a keď už napevno na niečo ideme, tak nás niečo zapaľuje.

Pred kulturákom pribudli lukostrelci Vinedi a dokonca prenosný stan Escape Room. A ako veľké finále – aj stánok s jedlom (to už by si po toľkých rokoch možno zaslúžilo aj fanfáry). Vnútri v bufete čapovali Svijany a Chotěboř, keby to niekoho zaujímalo.

Cosplayerov buď pribudlo, alebo sme tentokrát toho pofotili viac ako minulé roky. V hlavnej cosplay súťaži bolo tuším okolo 25 súťažiacich, čo nie je najviac, ale rozhodne sa to neodrazilo na kvalite – práve naopak. Porotkyne mali starosti, aj armory, aj šité kostýmy boli dosť premakané. Nad všetko vyčnieval obrovský bojovník Chaosu z Warhammeru… aj by sme sa spýtali na meno dotyčnej, čo nás bude reprezentovať na Eurocosplay, ale už len tá jej sekera bola väčšia ako polka návštevníkov.

Robocop, ktorého robil chlapík čo má na svedomí Iron Patriota z minulosti, skončil až tretí – vidno aká veľká konkurencia bola. Lebo ten Robocop tiež nemal chybu, a každý chlapec, čo mal bicykel oblepený s jeho nálepkami vie o tom svoje. Veľký dojem urobila aj Haylin s postavou z Final Fantasy 8 a duo Bya&Hong-Chan s lolkárskou klasikou a polminútovým vrešťaním na obecenstvo (roleplay). No a trio Michaelis, Kanya a Luna-Rin asi netreba ani spomínať, pretože tí si svojich 15 minút slávy ukrajujú pravidelne.

No a keďže si každý rok odnášame z podujatia viac a viac gigabajtov fotiek, tak ku 160 člennej základnej (sobotnej) galérii na tejto stránke pridávame ešte tri ďaľšie v linkoch :).

Sobotný album
– nedeľa
– cosplay súťaž (najobľúbenejší bod celého programu)
– mix, čo sa nezmestilo do albumov predtým

O autorovi Zobraziť všetky články

admin