cosplayerky

Možno si pamätáte na prvý diel Cosplay celebrít (šikovné cosplayerky, žiadni chlapci). Rok sa zišiel s rokom a máme tu druhý diel. „Zoznamček“ sa nám trochu vymkol z rúk… pretože teraz sme do vreca nahádzali presne 63 tvárí. Začíname sa báť, ako dlhý bude tretí diel :P. Mimochodom, úžasné ako sa všetkým za ten rok nafúkol počet fanúšikov. Začína to byť slušný mainstream.

 

Abby Dark-Star

Adminka Sexy Star Wars Girls, ktorá si v koníčkoch uvádza jazdu na koni, historické knihy, hru na piáne… a byť geishou? Slečná Kalifornia, tam je všetko možné. Jej prvý kostým bola Anita Blake v roku 2007. Jej manžel Zen chodí v kostýmoch dokonca už od roku 2001. Prezývky jej postavičiek vo WoW z nej pravdepodobne nevytiahnete. Súkromie je súkromie.
Facebook stránka

 

Akatsuki Tsukasa

A tu máme dievčinu z ďalekého Taiwanu alias ostrova Formosa (názov, ktorý si dnes už nikto nepamätá). Chodí po conoch vo východnej Ázii, po tichomorských ostrovoch, samé exotické názvy… no skrátka, užíva si. Má aj veľmi pekný blog, škoda, že nerozumiem čínskym značkám :(. Šatník plný doladených kostýmov je samozrejmosťou.
Facebook stránka

 

Aleksandra Shappi Tora

Poľská cosplayerka s koníčkom vyhrávať všelijaké ceny, má ich plno. Najväčšiu slávu jej priniesla Brunhilde na Euroscéne. Akurát včera vložila prvé video na svoj Youtube kanál – ako si upraviť parochňu – takže fanúšikovia sa môžu tešiť na novinky aj v tomto smere. U Shappi zatiaľ prevládajú „bojové“ a obrnené kostýmy nad princezničkami s nevinným kukučom.
Facebook stránka

 

Alexia Jean Grey

Najviac ju preslávili asi Black Widow a hoooodne hot variácia na Spidermana (súdiac podľa vypredaných plagátov v jej e-shope), ale v portfóliu má aj zaujímavejšie nápady. Napríklad Miku of the Dead (modrovlasá klasika s lebkou zombíka na opasku? Prečo nie) alebo lady verziu šibnutého a preto mimoriadne obľúbeného Deadpoola. Ide jej karta.
Facebook stránka

 

Allie Marie Art

Relatívne čerstvý príspevok do rodiny, takže uvidíme, čo sa z toho ešte vyvŕbi. Ak ju budete odoberať, čakajte na búrku výkričníkov a otáznikov. Vraj sa jej často pýtajú, či je chlapec alebo dievča a Allie to rozčuľuje. Ale súdiac podľa plavkovej série, budú to zaiste len starší ľudia. A možno si len chce zarobiť na vysnívanú plastiku, ako sa zverila svojmu verejnému denníčku.
Facebook stránka

 

Alodia Gosiengfiao

Suverénne číslo jedna na tejto stránke – ak pozeráte hlavne na počet fanúšikov na FB (momentálne okolo 4,5 milióna duší). Alodia je známa tiež ako „kráľovná filipínskeho cosplayu“ a zakladateľka komunity Cosplay Circle na sociálnych sieťach. A áno, tiež už sa tomu venuje viac ako 10 rokov. Za ten čas sa objavila na mnohých pódiách. Ázijské publikum má jednoducho iné rozmery než „naše“.
Facebook stránka

 

Ambrosia Krys

Na Facebooku jej svieti, že spustené v roku 2002, ale vtedy ešte FB ani neexistoval. Tiež tu udáva, že je genetická vedkyňa a netuší ako sa dostala k šijaciemu stroju. Jediné hobby – bear hats. Hádam nemá na mysli ruské baranice. Na Dragoncon 2013 prišla ako „ošklivka“ Brienne z Tarthu, z ktorou sa vraj trochu identifikuje. Aj vedci pristupujú k veciam emocionálne.
Facebook stránka

 

Angela Bermúdez

Exotická Costa Rica. Dlhoročná cosplayerka s parádnym šatníkom. Raz si ju filmová spoločnosť najala, aby robila hostesku pri premiére filmu Brave v El Salvadore- ako pricezná Merida. Jej Elizabeth z Bioshocku musí tiež každý povinne vidieť. Je to jedna z tých postáv, keď neviete, či je to naozaj iba kópia alebo práve dobehla skutočná predloha.
Facebook stránka

 

Anti Ai-chan

Ako samouk vraj pravdepodobne netuší, čo robí, ale i tak jej to ide od ruky. Ostatne, je z Las Vegas, tam majú ľudia show v krvi. Vraví, že jej kostýmy nie sú vždy pre každého – nemusia byť sexy, ani tým, čo by ste chceli aby boli. Vraj sa jej páči štýl malé žieňa s veľkým kvérom (vidíte, nielen muž snívajú o takých veciach). A chce byť slávna Youtuberka. Nuž, prečo nie?
Facebook stránka

 

April Gloria

Hoci začala cosplayovať len pred rokom, má už 120 tisíc fanúšikov. Na jej stránke sa správajte slušne! Musíte byť milí, žiadne škaredé alebo nebodaj sexuálne narážky, inak vás zabanuje! Miluje špagety so syrom, make-up, golf, cestovanie… a ako správna Američanka, aj strieľanie zo zbraní. A zbiera staré pohľadnice (ak nejaké máte, už viete kam ich posielať – cena neznáma).
Facebook stránka

 

BelleChere

Úspešná cosplayerka, ktorá dávno presiahla hranice svojho rodného Bostonu. Vraví, že je vždy za Marvel a nie DC a že má radšej kapitána Pickarda ako starého Kirka. Taktiež preferuje votrelcov pred robotmi, pirátov pred ninjami, má elfské tetovanie, hráva Dungeons&Dragons a rada pečie koláče. Za správnu sumu príde pozrieť aj na váš con, lieta aj za oceán. Do kotlín pod Tatrami zatiaľ nie.
Facebook stránka

 

Bethany Maddock

Má veľký šatník, má dlhý wishlist na Amazone, má obsiahly blog. To je ten život, keď zistíte, že veľa ľudí zrazu zaujíma vaša osoba… prezlečená za Scorpiona, alebo Lollypop Chainsaw. Otázka, čo robí okrem cosplayu nie je vôbec podpásovka. Bethany sa živí ako grafická dizajnérka a má stránku o móde. Volá to „life superluck“ a zatiaľ by nemenila za nič.
Facebook stránka

 

Calssara

Sympatická Nemka vlastným menom Bell vraj pracuje v dôstojnej knihovníckej professi. Takže musí byť veľmi sčítaná. Jej krásne farebné a presvetlené fotky si vyrába sama – kamaráti ju odfotia jej kvalitnou fotovýbavou a fotky si potom sama upraví v grafickom programe. Musíte uznať, že napríklad tá talianska séria Final Fantasy je dych berúca…
Devianart stránka

 

Dia

Vraj ju najviac ľudí pozná ako Machine Buster IV z Gunbustera. Volá sa India (to preto to Dia) a cosplayuje už od roku 2000.. teda nie div, že Facebook nie jej hlavnou platformou. Výrobou šatstva sa zaoberá nonstop, kostýmami už len občas. Dokonca má titul z odboru Fashion Design. Často ju pozývajú do rôznych odborných cosplay porôt. Asi sa tomu rozumie.
Facebook stránka

 

Eve Beauregard

Ďaľšia ťažká váha – hoci v skutočnosti ide o útlu osôbku. Asi najslávnejšia Austrálska cosplayerka so základňou v Sydney (sama seba označuje ako profesionálneho nerda) momentálne maká na kostýme Yennefer zo Zaklínača 3. Tiež dosť píše. Na svojom blogu rozoberá obľúbenú háklivú tému – prvoplánový hot cosplay vs ľudská dôstojnosť.
Facebook stránka

 

Fasffy

Ďaľšia populárna tvár od protinožcov. Táto dievčina vraj hráva počítačové hry odkedy udrží v ruke myš – a v stave vzrušenia s veľkou obľubou vrieska opĺzlosti do voice chatu. Áno, je to síce aj modelka, ale to jej nebráni hrať LoLko a CSko na progamerskej úrovni… takže si už zahrala na pár turnajoch alebo LAN parties. Čím ťažší súper, tým lepšie.
Facebook stránka

 

Ginny McQueen

Ginny sa cosplayu venuje už vyše 16 rokov – niet divu, že jej zoznam kostýmov je trochu „dlhší“. Je tiež profesionálna herečka a neplánovane vraj aj komička. Svoj prvý web si vraj spravila v 14 rokoch. Jej pravým domovom je internet, hoci ju stretnete aj v LA či Las Vegas. Nuž a potom klasika – cestovanie, Youtube, víno, Dr. Who a mačky.
Facebook stránka

 

Holly Conrad

„Commander Holly je 50% z dua Crabcat Industries. Majú e-shop, pomáhajú herným firmám „zhmotniť“ postavy v hrách, vytvorili vlastnú komunitu alebo tiež seriál na Youtube Try this at home. Holly je Kanaďanka z umeleckej rodiny, jej dedo bol priekopník v špeciálnych efektoch, jej muž je grafik a vyštudovala históriu. Sympatické bio.
Webstránka

 

Ichigo Kitty

Napoly Talianka a napoly Nemka vyrába kostýmy od roku 2002. Má pekný blog, na fotkách je obsypaná mačkami a venuje sa aj bojovým umeniam. Jej pravé meno je Andrea a na internete sa skrýva aj pod prezývkou Misatonpenpen alebo Eskimo kiss. Vraj je pobláznená do Japonska (dokonca študovala chvíľu Japončinu a „rozsypaný čaj“) a fandí vede.
Facebook stránka

 

Irina Ushenina

Toto je tvár, ktorú hľadáte na obálku časopisu. V kostýme anime postavičky sa zabávala ešte skôr ako niekto z priateľov prišiel so slovom cosplay. Najzábavnejšie, najdesivejšie a najchladnejšie fotenie vraj bolo v kostýme Burtonovej Mŕtvej nevesty – v Rusku v apríli ešte sneží. Irina mala šťastie na profifotografa – už len vyraziť do sveta. To najlepšie z východnej školy.
Facebook stránka

 

Jaycee

Vraj je posadnutá tromi typmi cosplayu – pokémoním, marveláckym a mortal-kombatovským. No, ak ste videli jej Kapitánku Ameriku… :) Konečne prvá cosplayerka, ktorá nie je pobláznená do mačiek, ale má psa (ktorého umýva v drese na riad). Sociálne siete ako Instagram alebo Tumblr jej spravujú priatelia – Jaycee je vraj anti-ITčkarka. Nešikovné prsty na klávesnici, šikovné na šijacom stroji.
Facebook stránka

 

Jenni Hashimoto

Do pozornosti sa dostala, keď na jej na Business Insideri venovali 5-minútové video. Typická Newyorkčanka, ktorá vyrástla na X-menoch, Star Wars a Sailor Moone. Má rada život v oceáne, komiksové superhrdinky, ľudskú sexualitu (zadky), parochne a také tie veci, že. Vo svojom e-shope predáva nielen obrázky, ale aj pár jednoduchších kostýmov.
Facebook stránka

 

Jessica Merizan

„Druhá polovica“ Crabcat Industries. Možno ju poznáte z Heroes of Cosplay na SyFy alebo ako Youtuberku. Zdá sa, že preferuje Twitter pred Facebookom. Robí pre Bioware v divízii Edmonton-Montreal. Umelecká duša, píše aj básne a žije v dome z 19. storočia (v Amerike veľká zvláštnosť). Dizertačnú prácu napísala o cosplayi, konzume a fandome.
Twitter stránka

 

Jia Jem

Má jednu z najlepších webových stránok, okrem iného si tu môžete prečítať 102 otázok na Jiu. Napríklad o tom, aké je to neustále sa baliť a vybaľovať. Jia sa vraj bojí hlavne extrémne zlých a extrémne schopných fotografov. Má rada starožitnosti a výlety na aute, nemá rada žuvačky a banány. V jednom kostýme sa vraj objaví maximálne 5-krát.
Webstránka

 

Kasane

Obľubuje silné ženské typy – čarodejnice, agentky, bojovníčky, podvodníčky. No a tiež postavy, ktoré sú obostierané záhadami… Je z Osaky v Japonsku, cosplayuje 7 rokov a jej najťažší a najdrahší kostým vraj bol Golden Witch Beatrice (kde asi stojí na vysokej stoličke, lebo normálne by dievčatá do takejto výšky nemali dorastať). Rozhodne sa nedá povedať, žeby bola obyčajný „pešiakom“ na domácej šachovnici.
Tumblr stránka

 

Kat Gunn

Kalifornia so svojími mega conmi je veľkou základňou, kde patrí aj Kat. A teraz pozor – nejde len o cosplayerku, Kat je známa ako jedna z mála žien v najvyššej programerskej lige – objavila sa (a uspela) vo World Cyber Games TV show, čo sú niečo ako majstrovstvá v hraní. Môžete ju sledovať, ako to mláti na Twitchi alebo Youtube. S gunom to skrátka vie.
Facebook stránka

 

Katie

Atlanta je po Kalifornii druhá najväčšie liaheň talentov v USA a sem patrí aj Katie (aj keď pochádza z farmárskej Alabamy). Cosplayu sa venuje 10 rokov a pomaly sa ťahá na počet kostýmov 100. Rozhovory v médiách, pozvánky za oceán, účinkovanie v porotách. A i po rokoch stále zažíva prebdené noci dokončievania kostýmu pred conom. Dlhodobo zabehnutá rutina a známa tvár.
Facebook stránka

 

Kato

Sme na tenkom ľade. Pretože… slušne povedané, Kato je žánrový priesah. Áno, veľa spotených fanúšikov ju pozná najmä z TEJ druhej stránky, TEJ, kde ročné predplatné stojí 100 dolárov, ale máloktorý našinec to dá. Kato vyzerá luxusne, má vlastnú firmu, kde šije fajnové steampunkové oblečky… a áno, ukazuje za peniaze. Vraj kto sa chce presadiť, nesmie poznať význam slova hanba.
Facebook stránka

 

Katyuska MoonFox

Má len 20 rokov, je z Brisbane v Austrálii a má 3 x toľko fanúšikov ako jej kolegyňa zvaná Queen of Cosplay v Austrálii. Rýchly úspech… Printy vypredáva ako na páse, ide na cesty… A musí sa naučiť vysporiadať s internetovým harassingom a s tým spojeným stresom. Pred rokom dokonca frustrovane zrušila svoju FB stránku – ale už je späť.
Facebook stránka

 

Kitty Honey

Argentínsky príspevok do svetovej komunity. Roztomilá prezývka napovedá akým smerom sa uberá. Je jednou z cosplayeriek, ktoré pôsobia na onej hranici show pre perverzákov. Lebo Kitty často a s obľubou vystrkuje na fotkách hlavne svoj zadok natlačený v latexovom oblečku. V detstve vraj chcel byť April O‘ Neil z Nindža Korytnačiek.
Facebook stránka

 

Koyuki

Obľúbená japonská cosplayerka má fanstránky a blogy iba v rodnej japončine (takže kto nevie lúštiť rozsypaný čaj, musí sa kochať iba perfektnými obrázkami). Tie v angličtine vraj spravujú iní ľudia s jej povolením – tak tomu musíme veriť. Má rada broskyne a neznáša hríby. Je jasné, že má rada klasiky ako Final Fantasy alebo Dynasty Warrior.
Facebook stránka

 

Lady Lemon

Argentínčanka, ktorá sa vraj chce naučiť úplne všetko a ešte sa stať aj kozmonautkou. Veľké sny robia veľkých ľudí. Vraj študuje Špeciálne Efekty (ale nie je jasné čoho). V kolónke Ocenenia skromne píše, že zatiaľ nič významné. Na youtube robí interview v angličtine so svojím roztomilým hispánskym prízvukom a fans ju bombardujú po španielsky.
Facebook stránka

 

Liz Katz

Je jednou z tých modelkovsky vyzerajúcich cosplayeriek, ktoré vám budú tvrdiť, že sú introvertné škaredé káčatká, a potom si na blog dávajú fotky zadku s denníčkom, koľko gramov kde schudla. Ale aby sme len nerýpali – táto dievčina hrala Baldur’s Gate, Diablo, Fallout a Planescape Torment, takže sa nám slza uznania tlačí do oka. No, a je to ďaľší „žánrový presah“, ale kto súdi, nech prvý hodí kameňom.
Facebook stránka

 

Lylia Chorosive

Máme ju v zozname, hoci sama sa za cosplayerku neoznačuje… skôr za takú gothic / extreme metal / fetish / blood / hell umelkyňu. Vymyslela si vlastnú choreografiu brušného tanca a precestovala Európu a Kanadu v akomsi cirkusovom undergroundovom predstavení. Ak ju chcete stretnúť na cone, vyberte sa na tie venované hororom.
Facebook stránka

 

Mariedoll

Mexická cosplayerka sa presťahovala do Houstonu v Texase. Určite sa nikto nečuduje, že okrem anime a komiksov má rada aj tacos? Jej zvláštnosťou je hudobná tvorba – písanie a spievanie. Schválne, vypočujte si jej tvorbu na soundcloude. Spieva pekne, že? Vraj ide do cosplayu hentai. V americkom showiznise sa hanba nenosí. Pieza musical cantada.
Facebook stránka

 

Meagan Marie

Ozajstná core cosplayerka. Žiadne prvoplánové záležitosti, ale ťažké veci. Premakané kostýmy, návod každú postavu navyše dopodrobna rozpisuje na svojej stránke. Pomáha menej skúseným, ale už zistila, že odpovedať na stovky otázok denne cez sociálne siete nedokáže. No a príjmy z printov posiela i na charitu. Tak to má byť. Jej stránka má nulový dizajn, ale superplný obsah.
Facebook stránka

 

Miracole Burns

Vyštudovala podnikanie a dnes je známa zo skupiny The Heroes Alliance (HA), známej pomoci nevyliečiteľne chorým deťom. Keď zistila, že výrobou kostýmov sa môže živiť profesionálne, presťahovala sa z Floridy do Atlanty (kde to viac žije). Spolupracuje s ilustrátormi najslávnejších superhero komiksov, ktorým je dnes denne po ruke.
Webstránka

 

Mirazie

Dánska cosplayerka. Toto je veľmi dôležité. Pretože dánska komunita je malá, ale vrúcna, viac sa pomáha ako súťaží. Mainstream s boobies malé spoločenstvá ešte nezasiahol, takže sa tu šije naozaj na kvalitu a obecenstvo fandí nech sa deje, čo sa deje. Mimochodom, na najväčší dánsky con chodí vraj len 3000 ľudí, ale väčšinou len pár stovák.
Facebook stránka

 

Nana Astarohime

Asi najlepší web s opulentnými kostýmami má Nana, jedna z najtalentovanejších Rusiek. Od detstva bola vedená k divadlu a tiež zbožňovala J-rock kapely. Na kostým Esther Blanchett z Trinity Blood vraj minula 50 metrov látky. Alebo krídla postavy Suu už boli jednoducho príliš ťažké. Prípravy na jednu fotku vraj zaberú aj dva mesiace. Level max.
Webstránka

 

Naomi Von Kreeps

Na prvý pohľad si poviete, že ďaľšia plastická modelka. Naomi sa cosplayom neživí, v skutočnosti vyvíja weby. A je aktívna blogerka. Jej najobľúbenejšie značky sú Assassin’s Creed a Star Wars (platonicky zamilovaná do Bobu Fetta). Tiež má vraj rada arašidové maslo a … kozy (tie ozajstné, chlpaté s rožkami a schopnosťou zožrať čokoľvek). Možno hrala aj Goat simulator.
Facebook stránka

 

Natsuki Fujiwara

Zo Sappora do Tokya, aby sa stala… čašníčkou v Maid Café (to sú tie podniky s obsluhou v kostýmoch). No a nakoniec prerazila ako módny idol a cosplayerka, časopisy, televízia, poznáte to. Japonská variácia amerického sna. Objavila sa v reklame alebo videoklipoch istého populárneho zápasníka. Na verejnosti sa dosť prepieral jej homosexuálny status, uh eh.
Twitter stránka

 

Shoko

Polovička nerozlučnej francúzskej dvojky Shoko & Jérôme. Nepomáhajú si pepakurou alebo 3D tlačiarňami. A ich cosplaye sú… v najvyššom leveli, vyhľadávajú komplexnosť a bohaté detaily (kto videl napríklad Vojnu z Darksiders, iste potvrdí). Keď vyhrali európsky skupinový cosplay, dostali dve videohry, zájazd do Japonska a 400 eur.
Facebook stránka

 

Soni Aralynn

Je v hre od Otakonu 2003. Takže žiadny zelenáč v obore. Chová vášeň pre Power Rangers (už má všetky helmy) a zbiera hračky. Tričko s jej obrázkom kúpite za ľudových 50 dolárov (zlacnené zo 60). A čo tak legíny alebo iný kus do šatníka? Bookujú si ju promotéri conov na rôznych brehoch oceána, ale domáca pôda je pre ňu Philadelpha Comic Con.
Facebook stránka

 

Stella Chuu

Sama sa označila za 2/3 geeka a 1/3 sexikonu (preto ten obrázok). Geeky striptease artist z New Yorku, jasné, že v očiach spoteného publika stúpa ako strela. V Amerike ten žáner volajú burlesque, my by sme ho nazvali kabaret. Vždy sa zbavuje nejakého anime kostýmu a skončí v nízkorozmerných nálepkách, hm, hm. No a tak. Kontroverzná umelecká hodnota, ale spokojný testosterón.
Facebook stránka

 

Tabitha Lyons

Píše, že je cosplayer nováčik, ale že na prvom LARPe bola už v ôsmich rokoch. Od dvanástich pomáha otcovi v jeho firme na ručne vyrábané rekvizity – čo je už nejakých 15 rokov v priemysle. Má rada Game of Thrones, supernatural žáner a miluje knihy zo sveta Dragonlance (to je ten, kde sa to stále mastí s drakmi). Vraj sa nemáte hanbiť jej povedať Ahoj, ak ju stretnete na cone.
Facebook stránka

 

Tasha

300 tisíc fanúšikov na FB nahrabal akýsi fanúšik, možno i bez Tashinho povolenia. Cosplayu v Kórey sa venuje skoro 15 rokov. Jej Infested Kerrigan zo Starcraftu 2 je asi maximum, čo sa dá dosiahnuť, ten kostým je hádam detailnejší ako originál animácia. Kostým sa ukázal byť veľmi ťažký a krídla jej dokonca vyškriabali malú jazvičku na chrbáte.
Facebook stránka

 

Toni Darling

Profesionálny geek, ktorý rád ničí nič netušiace obete v kartových hrách. Má rada prechádzky po pláži a vikingov – ak si pamätáte na female verziu Thora, tak tam bolo obe :). Kvôli cosplayu si dokonca zaregistrovala vlastnú firmu. Má i nejaký fitness program pre lenivých geekov – v prípade zombie apokalypsy sa to môže hodiť. Aj keď zombíci sa zvyknú hýbať dosť pomaly.
Facebook stránka

 

Umister

Jedna z cosplayeriek u ktorej platí craft > boobies. Kostýmom sa venuje od roku 2001 a medzitým už aj reprezentovala USA na medzinárodnom stretnutí. V portfóliu má desiatky záležitostí, napríklad niekoľko kostýmov zo sveta Silent Hill (Buble Head Nurse, Pyramid Head alebo Heather Mason) alebo Sailor Moonu. Stabilný pilier tamojšej scéney.
Facebook stránka

 

Yulia Zayets

Juliu z Ukrajiny každý pozná pod prezývkou Kirana. Záujem o ukrajinský cosplay rastie, pretože je známy remeselnou zručnosťou. Napríklad Kiranina Lady Hawke z Dragon Age 2 je pekne detailná práca. A má aj výborného dvorného fotografa. Júlia si skúsila aj fotenie vo vode – vraj to bolo jednoduchšie ako sa zdá, a ani kostým ani parochňa neutrpeli pri tom žiadnu ujmu.
Facebook stránka

 

Yuurisans Cosplay

Dvojičky, tak to je niečo! Yuuri-C and Yuuri-K. Karen je o 7 minút staršia ako Cindy a málokto ich rozozná. Príroda zariadila, že sú veľmi zohraný tím a málokto dokáže napodobniť nejakú slávnu dvojicu tak ako tieto dve hnedovlasé hispánky z Marylandu. Každá pracuje na svojom kostýme, až kým sa jedna nezasekne a nepotrebuje pomôcť. Akurát osamote ich veľmi nevídať.
Facebook stránka

 

Zimiel

Austrálčanka, ktorá by si na výrobu kostýmov priala mať oveľa viac času než v súčasnosti má. Najviac je hrdá na svojho démona z Konoe. Nemá rada kawai/cutties postavičky. Je dosť vysoká a myslí si, že nemá peknú tvár. Preto často cosplayuje bishies – pekných chlapcov. To je munícia pre zlomyseľníkov, ktorí ju občas podpichujú. Jednoducho hošík s pekne namaľovanými očami.
Facebook stránka

 

Giada Robin

Giada Pancaccini z talianskeho Livorna je kombinácia starej dobrej európskej školy a niektorých dosť hot & odvážnych kostýmov. Zdá sa, že je dosť populárna (i za hranicami), keď má kalendár plný medzinárodných podujatí na rok dopredu. Okrem klasických koníčkov ako gaming, modeling, music rada číta historické knihy – palec hore, to sa ráta aj nám.
Facebook stránka

 

Jenifer Ann

Typický príbeh americkej profesionálnej cosplayerky – 5 rokov v modelingu, následne výhybka na cosplay koľaj a rozsiahly merchandising. Kolónka „news“ na jej stránke síce zíva prázdnotou, ale ako vidíte, nudou netrpí. Má veľkú zásobu oblečkov, na ktoré netreba veľa materiálu a býva na Floride (a ževraj tam bývajú len dôchodcovia a Kubánci). Čo viac si v živote priať.
Facebook stránka

 

Misa on Wheels

Misa na vozíčku si plní svoj sen a rozjasňuje cony hlavne na východnom pobreží USA. Je tak trochu svedomím cosplay komunity – na svojom profile často filozofuje a postuje príspevky, kde pripomína ľuďom, aby im toľko nešibalo z konzumu, ale boli radšej samými sebou. Heslo: ak má niekto problém s vaším kostýmom, je to jeho problém.
Facebook stránka

 

Rebecca Denise

Becky je herečkou už od štyroch rokov. Dokonca vyštudovala The American Musical and Dramatic Academy v New Yorku. Má rada Disney rozprávky, Doktora Who a pobehovanie s kamerou. S cosplayom vyšla na svetlo v roku 2006 a odvtedy má v zbierke už cez 30 kostýmov. Je z maličkej dedinky v Maine odkiaľ sa presťahovala do Kalifornie.
Facebook stránka

 

Rose0fmay

Veteránka Rose robí cosplay už od roku 2001. Čiastočne už odpočíva na pomyselnom dôchodku – čo v preklade do ľudskej reči znamená 2-3 cony ročne. V živote veľa naboxovala (súťažne) a rada píše. Patrí k iniciatíve West Coast Avengers, ktorí chodia pomáhať do detských nemocníc. Ak ste videli na Dragoncone niekoho s kraken-loďou na hlave, asi to bola Rose (Mária Antoinetta by asi pukla závisťou).
Devianart stránka

 

Scruffy Rebel

Najviac sa preslávila svojimi Star Wars & Star Trek kostýmami. Tiež príspevkami na blog Set to Stunning (okrem toho má aj iný vlastný blog). Modrooká Victoria vyštudovala klasickú anglickú literatúru. V čase písania tohto textíku je nezamestnaná („that sucks“, píše otvorene), takže môže v noci sledovať nerdy shows a cez deň dlho spať. Alebo si radšej zájde zacvičiť.
Facebook stránka

 

Shermie

Brazílčania majú v jej e-shope vraj špeciálne nižšiu cenu. Jej najobľúbenejšia pieseň je Nothing Else Matters od Metallicy a film Nehanební bastardi od Tarantina. Tiež číta sériu Pieseň ľadu a ohňa. Povolaním je grafická dizajnérka a na jej osobnom blogu to veru vidno – veľmi profesionálna stránka. Cosplay vraj bola láska na prvý pohľad.
Devianart stránka

 

Shmuberry

Volá Marie Frédérique a vraj ju volajú Fred. Cosplayu sa venuje od roku 2006, o tri roky neskôr začala aj blogovať. Z 8-člennej Eternal Sailor moon skupiny je Shmuberry tá najvyššia. Pracuje ako technička a opravuje bližšie nezistené veci. Vraj sa učí mandarínčinu, kórejčinu a gréčtinu (žeby novoročné predsavzatie?). Svojho času si farbila vlasy výrazne ružovou farbou.
Facebook stránka

 

Tine Marie Riis

Podľa jej profilu, v puberte dlho sledovala animečka, ale na prvý con a ku cosplayu sa dostala až neskôr. Nórka Tine z Osla najradšej robí kostýmy, ktoré pre ňu niečo aj znamenajú, tzn. nie, že sú len cool. Modeling zapichla v devätnástich rokoch. Reprezentuje nórsku eSports franšízu. Všetky detaily poctivo opisuje vo svojom blogu. Ako všetci Nóri, aj Tine je pekne scestovaná.
Facebook stránka

 

Vensy

Študuje umenie a dizajn a sníva o práci v zábavnom priemysle. No, niekto by si ju už mohol všimnúť, keďže Kalifornia je chronicky známe semenisko zábavy. Pracuje so všetkými možnými materiálmi nevynímajúc drevo, kovy či kožu. Tiež si uvádza znalosti v početných profi grafických aplikáciách. Jej kostýmové doplnky patria k tomu najlepšiemu.
Facebook stránka

 

White Lemon

Pod touto prezývkou sa skrýva madridské duo Jonathan (Clint) a Florencia (Jillian). Ak ste na nich už narazili, viete, že sú v žánri cosplay & foto naozaj dobrí. Majú radi Hamleta a Epicu. Na Devianarte im v profile svieti slogan „There is no honor in what we do“. Ako si to vysvetliť, presne nevieme, hádam niečo zase s tým Hamletom? Alebo ide len o zábavu.
Devianart stránka

 

Zombie Bit Me

Zvláštna prezývka Zombie Bit Me skrývajúca sa pod inou prezývkou Shantel Knight je členka skupiny All That’s Cosplay. Obavuje sa na conoch a výstavách, určite si ju tu odfoťte lebo mimo conov vám vyúčtuje hodinovú taxu za každú fotku. Ako „harlejquínka“ bola na obálke časopisu Next Level Magazine. Je z Kanady a zbiera figúrky.
Twitter stránka

O autorovi Zobraziť všetky články

admin