Marián Koleba a jeho propaganda

Marián Koleba a jeho propagandaHlásenie župného spravodajcu. 6.00: Ing. Mgr. predseda Marián Kotleba vykonal malú potrebu. 6.30: Ing. Mgr. predseda Marián Kotleba vykonal veľkú potrebu. 7.00: Pán predseda sa zobúdza do ďaľšieho radostného rána.

Vy sa mu smejete, ale on to myslí vážne. Ale môžeme za to my všetci – roky sme ignorovali, že si župani a primátori robia propagandu z regionálnych rozpočtov a tu ho máš. Naraz čítate v periodiku Náš kraj s 240 tisícovým nákladom, že Slováci cez druhú svetovú živili Švajčiarov a že slovenskí partizáni boli zbabelé svine, čo furt do Nemcov len spoza bučkov a vôbec. Ako to súvisí s prevádzkou župy nevedno, ale šepká sa, že známy parazitológ Majo (Ing. Mgr.) hrá s Viktorom nejakú tajnú a veľmi dôležitú rolu vo vzťahoch medzi Ukrajinou a Ruskom. Nu čo, keď mu to mama dovolí…

Tak ale teraz vážne. Nie je dôvod posmievať sa pánovi županovi – v skutočnosti je to taký istý chlap ako ostatní. Aj on je len človek, so svojimi dobrými a zlými stránkami, so svojimi snami a predsavzatiami. Verí vodičke na rast vlasov z reklamy, ale neverí židoboľševickým slobodmurárom prezlečeným za paneurópskych optimistov. Tak ako mnohí iní muží v jeho veku, aj Marián sa nazdáva, že mu podrastie penis, keď sa bude voziť v Hummrovi s mužným Safari motívom na kapote.

I on sa rád fotí s peknými fitneskami a ktohovie kujóna, možno je už aj prihlásený v relácii Mama, ožeň ma (hľadanie prvej dámy kraja by si ale možno zaslúžilo vlastný reality show formát). A keď sa zľakne farby svojej stolice, tiež uteká k doktorovi a potom na internete vypisuje, že lekári sú podvodníci – presne ako my, ostatní. A ako každý správny gazda, ktorý vidí za roh, vie, že Európsku úniu zruinuje, keď prestane posielať peniaze na školské pomôcky slovenských školákov. Železná logika.

Jednoducho, tak ako každý rozumný človek, aj Majo pozná silu propagandy, aký úžasný a mocný nástroj to je. A už sa fotí aj s deťmi a zvieratkami. Zatiaľ ale nezlomil rekord 9 fotografií primátora v mestských novinách. Určite si nenechajte ujsť článok o 14. marci, alias Radostnom dni s pánom prezidentom Jozefom Tisom alias dobrým Ujom Klobásou z rozprávky. V apríli je výročie čo sa na mäsitom krku pána prvého prezidenta stiahla slučka, takže opäť si môžeme pripomenúť o koľko klesla nezamestnanosť, keď kamaráti Nemci odvliekli zopár desiatok tisíc Židov do plynových komôr a nejakého toho Slováka na nútené práce na Führerovom vojnovom hospodárstve.

Videli ste Maja na odovzdávaní akejsi ceny, keď prišiel v lesklom obleku a okovaných botách? A jeho obľúbené menčestrové sako mal na sebe ten rozložitý parťák na fotke v zelenom svetri (nechápem prečo je vlastne ten Náš kraj čiernobiely, však to stojí len posratých 40 tisíc euro na rok, keby Majo prihodil nejakých zopár tisíc, bolo by to celé pekne vo farbe). Módna polícia z Nového Času si už brúsi zuby. Ale asi nebudú veľmi kritickí – Majo je predsa jeden z nás.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin