Ovocno - Ovocný kornútok

Ževraj už tretí-krát mali tento streefood festík… lepšie zistiť neskôr ako nikdy.

Ovocný kornútok v Ovocno. Neviem, či vyšlo organizátorom počasie, bolo tak horko, že málokoho bavilo dať si niečo ťažšie. Na obrázku mám dobrý kornút s cca 6 druhmi ovocia. Všetko veľmi sladké, dokonca aj to nenávidené kiwi sa dalo :). Veľmi príjemná vec. Nechal som si to poliať karamelovým tentonocom, kde sa stala drobná chybka – karamel bol taký riedky, že komplet stiekol dole… určite by som ho urobil hustejší. A miesto maličkej vidličky by som dal lyžičku, lebo tie bobule sa vážne ťažko napichujú :p

Anticuchos de pollo v Sabor Peruano

Anticuchos de pollo v Sabor Peruano. Na tento peruánsky streetfood som sa chystal už dlho. Je preto jasné, že som nemal šťastnú ruku a vybral si z ponuky zrovna to najobyčajnejšie :). Antichuchos sú proste kuracie špízy. Asi som mal siahnuť po Ceviche za 10 euro, to vyzeralo viac exoticky. Inak, špíziky za 6 euro ušli tiež. Boli dosť mastné a šťavnaté a zemiačky boli výborne upečené, povedal by som, že ideálne. Teta v autostánku sa mi opýtala, či chcem aj omáčku – správna odpoveď nie je áno, ale, prosím, aj viac mi dajte. Omáčka bola dobrá a trošku viac by jej určite bodlo.

Zemiaky z pahreby

Zemiaky z pahreby. Toto je výborný nápad (nie originálny, lebo som už videl dáku Krumplu v Bratislave). Zaujímavé, že ich položky nemali názvy. Toto je proste… pár pečených zemiakov so smotanou, syrom, slaninou, cibuľkou a pažítkou. Trik je v tom, že to naložil pánko v dobrom pomere, takže to nie je suché, dokonca mi to prišlo výborné. Aj keď zemiaky neoboli také krásne fotogenické, ako som videl na produktových fotkách. Inak, s pečeným zemiakom sa dajú vymýšľať hotové zázraky… to mám zase z tých fotiek :P. Tento streetfood za 4,50 odporúčam.

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin