heroes of the storm: nova

 

Nexus, miesto, kde sa melú tri veľké svety.

Na počiatku žánru MOBA (Multiplayer online battle arena) stál Blizzard. Kedysi pred 15 rokmi chceli jeho ľudia vymyslieť nový žáner…. hru na RPG skríženú so stratégiou. Dokonca pre to mali aj názov – ktorý som už zabudol. Áno, tým novým žánrom mal byť Warcraft 3. Nakoniec to vypálilo úplne inak – Warcraft 3 sa považuje za klasickú stratégiu, a tú fintu s chodením hrdinov po mape a levelovaním vyfúkli Blizzardu iní. Takže po dlhých rokoch sa firma vracia vlastne k svojej pôvodnej myšlienke.

Tými inými sa postupne stali (ako každý vie) DOTA, HoN a supermasové LoL. Takže máme štvrtého do party… Hry sa strašne podobajú, ale závisláci vám budú do noci menovať rozdiely… Tak napríklad v Heroes of Storm nezbierate predmety (a zlaťáky v hre, až po zápase). Vežičky blokujú centrum, majú obmedzené náboje, ale dajú sa aj sólovať. Všetci hráči levelujú spoločne (a keď opačný  tím nejak odskočí na tri alebo viac levely vyššie ako vy, tak sa to stane pekne frustrujúce :)). Eventy na mapách sú v HoS superdôležité a vyhrávajú zápasy.

No a tak… proste detaily. Všetko sa odohráva na tajomnom mieste Nexus, ktoré sa Blizzardi ani nepokúsili nejak sofistikovane vysvetliť – a veru, načo. Classy sú len 4 – warriori (výdrž, dobrý kontrol, nuda), assasini (je ich najviac, lebo veľa nakladajú), supporty (vedia pekne zamiešať kartami na bojisku) a speciali (moji najobľúbenejší, najvariabilnejší, proste ma bavia a v istej konštelácii talentov hviezdia v pozápasových štatistikách, ktoré sú len 3 – siege damage, damage do hrdinov a XP). Mimochodom, spomínaná XP dosť zaváži, nepodceňujte levelovanie – viď. veta hore.

HoS má zatiaľ ani nie 40 hrdinov, čo je dosť málo, ale hra bola oficiálne vydaná len tento týždeň. Medzi hotovou hrou a betou však nie je skoro žiadny rozdiel – beta bola otvorená pre masy pekne dlho a masy v nej pekne dlho utrácali eurá za blbostičky a skiny. Napríklad mount jednorožec stojí 20 euro a pritom sa od základného koňa líši len tým, že má roh… Blizzard na tomto pekne potiahne MMO veľryby, keďže hra je inak úplne free.

Nuž a tak. Plány sú veľké, meče nabrúsene a hrdinovia pozvoľne pribúdajú…. či to bude stačiť na dobehnutie zabehnutých značiek, je vo hviezdach.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin