Hideaki Kobayashi

Upozornenie pre Alianciu za rodinu: tento dedko školáčky neobťažuje, on školáčkou je.

Prečo sa takto obliekam? Ťažká otázka.“ Bradatý Hideaki Kobayashi sa na moment zamyslí. „No pretože mi to strašne sekne!“

Úctyhodný starší pán s dlhou sivou bradou. Ale len od krku nahor. Pred pár rokmi Tokijčania zalapali po dychu, keď sa po uliciach začal prechádzať týpek v uniforme školáčky (štýl uniformy sa volá Seifuku). Ako inak, len v čase pracovného voľna. Pozoruhodný fetiš, potešil by sa nejeden náš psychiater.

Hideaki (zvaný Bradáč) sa stal internetovou senzáciou a písali o ňom už aj serióznejšie noviny. Pre CNN povedal, že každý má robiť, to čo chce a byť sám sebou. Myslíte si, že oficiálne inštitúcie v Japonsku sa od takých odťahujú? Jedna škola si Hideakiho najala, aby sa mladí, zošnurovaní starými názormi, učili myslieť vlastnou hlavou.

Hideaki je fotograf a pretože je Japonec, rád a často fotí eventy s cosplayom. Raz mu napadlo, že príde na con oblečený ako školáčka v sukničke…. a už mu to ostalo. Aj v civilnom živote. Vo videu rozpráva historku, že k tomu prišiel tak, že v jednej reštaurácii mali akciu – chlap nad 30 rokov, čo príde v seifuku, má rámen zdarma.

Áno, vyzerá ako úchyl a na každej hranici by ho ihneď zadržali – ale keď tie šaty majú úžasné luftovanie. Hlavne, keď je teplo a sparno, keď väčšina mužského pokolenia bez vetračky trpí, tak si starček Hideaki veslo poskakuje.

Deviant? Možno. Chlpatý Pán Bizarný? Asi áno. Ale každý sa s ním zrazu chce fotiť! A veľmi často ozajstné školáčky v uniformách. Hideaki sa zapojil do idol skupiny Chaos de Japon, v ktorej sa členovia obliekajú hádajte ako. Vraj chcú spoločnosť šokovať. Pretože japonský pospolitý ľud je podľa nich príliš konformný. Čudovali by ste sa, ale vraj nich letí kopec žien. Od mužov prichádza hlavne hundranie a sem-tam nezdvorilý komentár. Smolu majú jeho slávni menovci – Hideaki Kobayashi sa volá aj skladateľ hudby k hrám od Segy a jeden diplomat.

Za desaťročie nafotil Bradáč plno japonských cosplayov (tu je jeho stará webstránka).

Tu je fanstránka, ale asi za ňou nestojí priamo Hideaki Kobayashi. A dole 20 minútový dokument o pánovi, ktorý chce oživiť Tokijské ulice a zatiaľ na neho ešte nikto nezavolal políciu.

 

 

 

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin