jack wall

 

Tohto autora by sme namiesto hudobným skladateľom mohli pokojne volať zvukovým inžinierom. Vo svojom playliste má hádam všetky typy hier, samozrejme, väčšinou áčkové tituly. Mimochodom, za veľa vďačí svojim spolupracovníkom, ktorých mal pri skladaní nemálo. Tak to už dnes chodí, skladatelia už nie sú osamotení vlci s husím brkom, ale tímy zavreté v špičkových štúdiách. Fanúšikovia majú o zábavavu postarané – môžu sa prieť, kto je autorom ktorej časti hudby.

Srdcovkou Jacka je séria Myst, kde audiovizuálny umelecký zážitok znamenal veľa. Najviac ho asi preslávila séria Mass Effect, predtým sa s Bioware zdravil už v hre Jade Empire. Prsty mal však aj pri niektorých trackoch v Splinter’s Cell, Call of Duty či Unreale a ďaľších

Ešteže mladí chlapci tak radi zakladajú rockové skupiny. Inak by Jack miesto v hudobnom priemysle skončil v nejakom americkom obchodnom reťazci, kde aj začínal. Ku skladaniu sa prekúsaval roky – spočiatku len pracoval so zvukom v štúdiu a prizeral sa ako skladajú väčšie esá.

Ku skladaniu hudby vo videohrách sa dostal takpovediac po našom – rodinkárskym spôsobom vďaka známosti svojej manželky. Našťastie sa ukázalo, že dokáže hrať prvú ligu. Jeho tvorba je pekne široká – od rôznych prastarých etno tónov, cez záhadné vesmírne soundtracky vie zo seba vylúdiť aj heavy-metalové opery. Vie narábať so živým orchestrom aj „umelými“ technológiami.


O autorovi Zobraziť všetky články

admin