Revealing The Conscience

Po Rytieroch hranatého stola sme si povedali, že sa sem ešte párkrát pozrieme.

Pred časom v Nitre skončil veľmi známy klub Naozzay (Vrták, Vršták, Vrštať atď.) a všetkým, čo majú radi tvrdšiu muziku to bolo trochu ľúto. Ostal nám síce Frenkie, Pekáreň a občas nejaká iná krčma, ale hardrocku a metalu sa už dnes málokto venuje programovo. Z nového podniku Cockroach by mohol teoreticky vyrásť nástupca Vrtáka. Ak to pôjde dobre.

Ako píšeme, za mesiac sme absolvovali štyri víkendové koncerty. Ten prvý vlastne ani nebol koncert, ale oslava štátnic so spievajúcim spolužiakom, ale kto sa aspoň raz v živote nevotrie na študentskú oslavu, ako keby nežil :). Z tých ďaľších sme si zapamätali komornejšiu akciu s fešnou speváčkou, ktorá pekne spievala aj hrala na gitaru,  aj keď do mikrofónu trochu predsa len príliš zblízka kričala – ale inak v pohode. Najlepší boli podľa nás Pseudosapiens z Južného Slovenska, kto čakal nejaký výplach, tak zvuk mali celkom uprataný & čistý. Škoda, že sa táto pochvala k nim asi nedostane :). No, všetko je pekne zdokumentované  v tých dvoch galériách – linkoch na konci článku.

No a napokon, zlatý klinec (a najväčšia návšteva) – krst abumu Revealing The Conscience. Ťažko zapamätateľný názov, pravda, ale inak mali pravdu  – naozaj je ich muzika dosť melodická, na to že tam mali napísané death metal :). Krstým otcom bol Peter Varga alias Piťuk, ktorý hral pred týždňom pred Nightwishom v Banskej Bystrici a kto poznal starý Naozzay, vie o kom je reč. A ešte pár kapiel naokolo (zahral si aj pán majiteľ klubu). Na koncerty treba chodiť naživo a nie o tom čítať na blogoch.

Začiatok leta v podzemí (Cockroach) – 3 koncerty 

MOR, Samsara a krst nového albumu kapely Revealing The Conscience

O autorovi Zobraziť všetky články

admin