jeremy soule

 

Volajú ho John Williams videohier, ale na rozdiel od bielovlasého Johna je veľmi mladý, narodil sa v roku 1975. Ak nerátame filmy formátu Harry Potter, Jeremy zložil hudbu k vyše 60 hrám. Po tom všetkom sa bráni označeniu „orchestrálny skladateľ“ a radšej sa nazýva „hudobným praktikom“.

Jeho zoznam je skutočne ohromujúci a preteká iba áčkovými hrami. V poslednom čase všetkému dominujú jeho témy z hry Skyrim (ktorých základ v skutočnosti vytvoril už v Morrowinde). Na internete sa povaľujú stovky fanúšikovských prerábok týchto piesní v najrôznejších žánroch. V žánri RPG a MMORPG hier je ako ryba vo vode. Jeho hudba je to, čo tvorí polovicu atmosféry týchto hier.

Má na svedomí Icewind dale, Baldur’s Gate, Neverwinter Nighs či Dungeon Siege. V žánri sa venoval aj k pár podareným kúskom Star Wars či MMORPG hre Guild Wars a datadiskom.

Hudbu zložil ak k stratégiám Total Annihilation: Kingdoms, Kohan 2 či Armies of Exigo. Z akcií spomeňme napríklad Unreal 2 či Giants. Zabrúsil aj k Metal Gear Solid či Warhammeru. Kto sa diví, že skladá hudbu k veľmi očakávaným drahým projektom Guild Wars 2 a k pandám vo World of Warcraft? Je to jednoducho svetobežník, ktorého meno nájdete len pri tom najlepšom.

Tvorí len 15 rokov a teda sa môžeme my ostatní ešte všeličoho od Jeremyho dočkať. Najlepšie sa mu vraj skladá hudba k emotívnemu a prirodzenému prostrediu.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin