lancraft

 

Sto tisíc korún českých pre výhercov v cosplay súťaži na letnom LanCrafte? To tu ešte nebolo.

Prvá otázka preto hneď padla – nie je to nejaká kačica alebo internetový hoax? Nie je. Potvrdil nám to aj organizátor štvordňového LanCraftu aj hlavná organizátorka cosplay eventu YumeOokami.

Výhra bude odstupňovaná podľa umiestnenia. Zdá sa, že budú tri kategórie, štyri umiestnenia, pričom tri vyhodnotí porota a jedno diváci. Minulý rok boli cosplayeri pozvaní na skúšku, ale zatiaľ sa nesúťažilo. Teraz sa do toho vrhne LanCraft po hlave. Mimochodom, vítané budú všetky cosplaye, aj keď medzi hrami na turnaji zaberie veľkú plochu obligátne LoLko.

Sto tisíc Kč, to je okolo 3670 eur (kurzy nám dnes trochu lietajú, ale aj tak, je to asi tak sedem mesiacov montovania káblov v Samsungu :P). Pokiaľ si pamätám, tak na Blizzard costume conteste platili blizzarďáci najlepším cosplayerom tisíc, dvetisíc a tritisíc dolárov. Kostýmov im tam chodí toľko, že každý po pódiu len prebehne z jedného konca na druhý.

Nuž, cosplay naberá na popularite aj u nás a lancrafťáci sú si toho vedomí. Hráč sa rád odfotí so zhmotnenou postavičkou.

YumeOokami nám k tomu napísala: „Já osobně si myslím, že tyto soutěže jsou pro ně (cosplayerov) odměnou za dřinu, se kterou vytvářejí cosplay. Sama si sebe neumím představit za šicím strojem a byla by přeci škoda, aby cosplayer jel na akci bez povšimnutí. V poslední době se opravdu rozmohl herní cosplay a proto se cosplay zařadil i na LanCraft. Návštěvnost se tím určitě zvýší, ale myslím si, že vývoj conu jako takového a rozšiřování návštěvnosti je dobrým krokem, přeci jenom budu dělat akci jen pro určitou omezenou sortu lidí a nebo propojím více „světů“? Myslím si, že prostory LanCraftu jsou na obrovkou masu lidí připraveny, proto se přestěhoval do obrovských hal.“

Aby niekto nepodvádzal kupovaným kostýmom, bude lepšie si progres svojich prác pekne fotograficky dokumentovať (čo vlastne všetci cosplayeri už aj tak robia). Určitá miera pochopenia bude pre niektoré špeciálne doplnky.

Nuž a nakopon – organizátori dúfajú, že súťažiacich nepriláka len odmena, ale aj chuť zúčastniť sa niečoho nového. A my ostatní uvidíme, čo urobia peniaze s komunitou. Doteraz sme boli poctiví amatéri a na prvé miesto sme vždy kládli vrelé vzťahy a radosť z craftu :).

Obrázok je zo stránky noviniek LanCraftu 2015 a tu je link na samotný event

O autorovi Zobraziť všetky články

admin