matt uelmen

 

Vzhľadom na to, že Diablo a World of Warcraft stále letia, Matt Uelmen je pekne prepieraná celebrita. Jeho ruka vytvorila úžasnú atmosféru v prvých dieloch Diablo, svoju stopu nechal aj vo WoWku. No a potom po rokoch prestúpil do iného tímu. Multiinštrumentalista a pán skladateľ.

Robil v štúdiu Condor, ktoré k sebe pripojil Blizzard a premenoval na svoju severnú pobočku. Bol pri hlavných veciach, ktoré zdvihli Blizzard z priemerných firmičiek na všemocnú spoločnosť.

Kto pozná jeho tvorbu, vie, že veľmi dosť vsádza na ambientnú hudbu, ktorá vytvára podmaz a hru krásne dotvára. Čo si budeme hovoriť – keď oznámil, že nebude robiť na Diablo 3, ale ide k podobnému, konkurenčnému projektu Torchlight firmy Runic Games, bolo okolo toho veľké haló.

V projekte Starcraft robil zvukového designéra – určite si každý pamätá na skvelé a osobitné zvuky (napríklad geniálnych jednotiek), ktoré sa proste nedajú vygumovať z mozgu ani po rokoch. Vo World of Warcraft sa zapísal najmä do prvého datadisku The Burning Crusade, kde stvoril „prieskumnícky“ soundtrack k jednotlivým častiam Outlandu – čiže, to čo hráčovi najviac hralo na pozadí.

V hudbe spája tradíciu a novú technologickú vlnu (má na to aj diplom z univerzity).


O autorovi Zobraziť všetky články

admin