Zlad - Supersonic Electronic

Zlad - Supersonic Electronic

Zlad – Supersonic Electronic

Jeden z pilierov internetu, bez ktorého by možno Youtube skrachoval, je nepochybne Zladko alias Zlad. K dobru mu pričítame, že je schopný komik a nemyslí svoje hitíky smrteľne vážne ako nižšie uvedení kolegovia. Milióny ľudí so svojím číslom napálil a niektorí dodnes márne vyvolávajú do bývalého Východného Nemecka a pýtajú sa, či nezostali na sklade nejaké LP-čka. Supersonic Electronic je nadčasovejší ako večne živý Lenin.

Trio Tortura Musical

Človek by si povedal, konzervatívny klip. Chlapec a dve dievčatá tancujú na lúke a spievajú si. Pri všetkej počestnosti. A ešte ich to aj baví. Takto to dopadne, keď vo fabrike Apple ťahajú čínskí robotníci šesťnástky pár rokov po sebe. V slovenčine sa to ťažko popisuje – proste  两个婆娘一个郎.

Daler Mehndi – Tunak Tunak Tun

Šup do Indie. Čo tak miestny pandžábsko-popový spevák, ktorý doma láme rekordy v predajnosti? Mimo iné robil i Jara Slávika v Sa Re Ga Ma Pa Singing Superstar reality show. Je tak bohatý, že si môže dovoliť venovať desiatky miliónov rupií obetiam zemetrasenia či na ekologické projekty.

Steklovata – Novi God

Ruská štvorka chlapcov v svetroch s vymlátenými zubami a sexy pohymi je legendárna. Miestni lunetici. Jeden rebel má dokonca náušnicu v uchu. Na internete sa váľajú stovky videí, kde ich niekto napodobňuje – márna sláva, originál je len jeden. Mimochodom, všade na internete sa síce uvádza, že ide o ruských malčikov, ale Rusi sa na to veľmi hnevajú a vyhlasujú, že sú to čistokrvní Kazachovia. Možno kvôli tomuto sporu raz vytiahnu aj tanky do poľa.

Mini Moni – Aiin

Japonsko je klasika, čudných videoklipov by sme nahrabali tisíce. Skôr je problém nájsť niečo normálno-nudné, keď už nie rovno Vaška s Evou. Je za tým nejakých psychopat, ktorý hypnotizuje masy? Japoncom sa to jednoducho páči. Uvoľnenie divokých predstáv ich stimuluje pri práci.

David Hasselhoff – Hooked on a Feeling

Amerika, krajina neobmedzených možností. Zaujímavé, že aj taká megahviezda ako David Hasselhoff dokáže vyprodukovať taký shit. Na druhú stránu, ktorý hit sa mu podaril :). Skrátka porotca, ktorý rozhoduje, kto v Amerike na to má a kto nie.

Eduard Chil – Trololo

Eduard Chil alias Trololol man už zomrel, ale za života nevnímal publicitu spojenú s týmto videom vôbec zle. Bol to pozitívne naladený chlapík. V srdciach ľudí žije ďalej. Aj keď v tejto piesni bez textu so vyzerá, že si občas čuchol k lepidlu.

Indická verzia Michaela Jacksona

Zlatá India. Čo by sme bez nej robili. Máme toto dávať za vinu Ghandímu, alebo Britskému impériu? Už viete, prečo sa cestovateľom radí, aby do Indie šli len s vlastnou balenou vodou?

Gracjan Roztocki – Ewelina

Poľský príspevok, na ktorom je najhoršie, že si to spievame už dva dni a nevieme sa toho zbaviť. Ewelina, Ewelina… a okolo 29. sekundy dokonca spieva chalanisko niečo o Považí :).

Palemiger Spatzen – Harmonikatijd

Rakúsky part trochu vybočuje z radu, pretože… pretože, čo je na ňom vlastne divné alebo nebodaj psycho? Úplne normálny klip z úplne normálnej krajiny, ktorí pozerajú tí úplne najnormálnejší ľudia. A občas doma pred zrkadlom skúšajú onen epický head-dance.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin