Trogár ALE 12,5

Tak a zase pri Trogárovi. Za existenciu nášho webu napive.sk je to už tretíkrát :).

A len tak mimochodom, som kompletne zmätený a ak budem v tomto článku zavádzať – nie je to moja chyba. Web trogar.eu je totiž už niekoľko rokov zúfalo neaktualizovaný. A ešte má tento pivovar pekný zvyk meniť recepty hlava-nehlava. Posúďte sami:

Údaje, ktoré som získal z Ratebeer totiž hovoria o existencii týchto pív: Trogár 11 Golden Ale, Trogár 11 Amber Ale, Trogár 12 APA a Trogár 13 APA.

No a nápojový lístok v nitrianskom uviedol, že na obrázku hore je 12,5 Ale a dolu je dvojka jedenástok APA (keď pominieme fakt, že aj APA je Ale, a že sú v pohároch od Radegastu a Svijan). Proste mišmaš. Zlaté škoricové pivo, ktoré som pil pred rokmi od Trogára prvýkrát.

Fakt je, že sa pivovar medzitým už stihol presťahovať do Krškán kvôli zvýšeniu objemu produkcie a už sa teda nevarí U vlka. No a krčmu U vlka má už nový nájomník… kvôli nešťastnej udalosti, o ktorej som sa dopočul iba v krčme a neviem ako to presne bolo. Sympatický chlapík, ktorý mal krčmu predtým tu má totiž už len fotku s čiernou páskou… Nový majiteľ vyzerá tiež sympaticky a snaží  sa, aby mu chodilo do prevádzky viac ľudí.

Ale zrecenzujme už tie pivká. Takže tá dvanásťapolka hore… Príjemná medová farba. Krásna krémová pena. Ako tam ostal stĺpik peny, keď už bol pohár dopoly prázdny… hutnosť a iskrivosť v poriadku. A chuť – veľmi horké pivo. Mne to nevadí, dokonca som tomu rád. Ale jeden spolusediaci na to nebol naučený a trochu reptal.

No a potom tu tá jedenástka APA dole. Keby sme mali duel medzi týmito dvomi pivami, prisúdil by som víťaza tomuto pivu. A to napriek faktu, že bolo až príliš vodové a skúsený pivár si to hneď všimne. No jemná čistá chuť a moja obľúbená chlebovinka sú na mieste. A väčšinou preferujem pivá, ktorých sa dá napiť viac po sebe… Niekedy aj čo najviac z jedného :).

 

Trogár 11 APA

O autorovi Zobraziť všetky články

admin