Panský pivovar v Bojniciach Sokol 11°

Malý pivovar v turistických Bojnicách. Hrdá nálepka prezrádza, že existuje iba od roku 2018. Ročne by mal produkovať tisíc hektolitrov piva.

Sokol 11°. Nuž opáčime túto krásnu jantárovú jedenástku priamo pri zdroji. Prevádzka pivovaru je podľa očakávania menšia a cez sklo vidno kade a ako tam dáky chlapík strká hlavu do diery. Podnik bol zhruba o dvoch poobede prázdny, len dve zatúlané babky tam trkotali pri káve. Pivko veľmi slušné, povedal by som. Sladové, s krémovou penou, výraznou žitno-chlebovou chuťou a dojazdom. Čisté a pekné – presne tak to čakám, keď prídem na miesto, kde sa „páni vždy vedeli zabávať“. Inak, historický pivovar je asi o pár metrov ďalej a je v ňom hotel. Keď som vyšiel z pivovaru, dáky starý dedo na SUV tam pri cúvaní ohol značku – ani sa neobzrel a išiel ďalej. Proste bojnický pán :P.

Bakalář 11° světlá
Bakalář 11°. Nuž a keďže nemôžem neporovnávať, tak sem ešte šupnem Bakálářa jedenástku, ktorého som si šupovl v Bojnickom dvore, plácku pre turistov medzi ZOO a zámkom. I ten bol prázdny – holt október. Na terase chodili čašníčky v ľudovom kombe kroja, teplákov a mikín. Toto je klasický euroležiak, čiže nemá šancu vyhrať duel nad Sokolom, tým viac, že stál až 2.50 eura, kým Sokol iba 1.80 (zvláštne, že v tom Panskom pivovare mali cenovky po litroch). Je ozaj svetlý, len na fotke proti slnku vyzerá tak tmavšie. Je normálne horký a beznádejne obyčajný. Aspoň ho čapovali dobre a čisto.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin