Cicina

CicinaCicina

Ústrednou postavou nášho veselého počinu je maďarský herec Gálsciki János, svojho času veľká postava divadelných dosiek a čiernobieleho filmu. Však je to aj vidieť na jeho gestách a pózach, keď sa dvorí dámam. Narodil sa ešte v roku 1926, v  Maďarskm kráľovstve (ktorému nevládol kráľ, ale admirál, ktorý zase nemal žiadne loďstvo). Nech boli časy aké boli, predsa len atmosféra kaviarničiek pri Dunaji je očarujúca. A Ciciny/Tutiny by sa aj dnes uchytili.

Horváth Hami – maďarský Elán

Zamilovaný počerný chlapec si natočil vlastnú verziu piesne Keď nie si moja zo slávneho filmu Fontána pre Zuzanu. Klip natočil v Rimavskej Sobote a neobchádza tam príliš miestne pamiatky. V titulkoch menoval veľa pomocníkov, akurát autora hudby – Vaša Patejdla – zabudol. Láska je slepá. Klip je nevhodný pre deti do 18 rokov, pretože na začiatku nešťastný chlapec fajčí cigaretu.

Kiszel Tunde és Tökömtudja László/Tamás

Dvojka maďarských tragédov rezignovala na boj v šoubiznise a hrajú to na ľudskú hlúposť alá Martinka z Turca. Čo je, mimochodom, osvedčený recept. Zdá sa, že si vymysleli aj vlastný žáner, pri ktorom sa dobre pácha samovražda. Speváčka Tunde stále verí, že je hviezda prvej veľkosti a podľa toho sa aj chová. Chodila s gayom, nechala si odstrániť obočie u chirurga a v mene si píše dve bodky.

Johny Gold alias Tarzan z Budapešti

Čo robiť, keď ste veľký svalnatý idol, z ktorého ženy proste nemôžu? Dať sa na rap! Johny Gold je z čudnej maďarskej generácie rapperov, ktorí silou-mocou skladajú svoje balady v mizernej angličtine. Navliecť sa do Tarzanových slipov a behať po Budapešti je osvedčený recept ako zbaliť zájazd plný mníšok.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin