Batman a Robin

Batman a RobinBatman a Robin

Pestrofarebná kravina – inak sa pokračovanie prvých Batmanov ani nedá nazvať. Jednotku a dvojku natočil režisér Tim Burton, správny chlapík. Batman bol naozaj temný rytier a Gotham City temné miesto. George Clooney, Arnold Schwarzneger a Uma Thurmanová páchajú herecké samovraždy – rovnako v pokračovaní Batman Forever Tommy Lee Jones, Jim Carrey alebo Val Kilmer. Jedine u Carreyho to nebol trapas, pretože on sa vlastne trapasmi a šaškovaním živí. Toto má byť noir žáner? Skôr nepodarená komédia. Z gýčovitých farieb bolia očia. Robin je len nesympatický gumový panák.

Highlander pokračovanie

Prečo musel niekto zmrviť úspešný film s dobrým nápadom? Jednotka Highlander bol výborný historicko-sci-fi film. Trochu sa trénovalo, trochu šermovalo. Christopher Lambert a Sean Connery v roliach sedeli. Storočia uplynuli, zlo bolo porazené. Pokračovanie filmu a seriál boli nepodarky so slabou výpravou, ktoré zatienila aj seriálová Xena. Ale ten nelogický dej, neustále oživovanie už zabitých postáv a úbohí zloduchovia… Odpočívaj v pokoji, Duncan MacLeod.

Nebezpečná rýchlosť 2

Maslo na hlave Sandry Bullock. Jednotka bola výborná – ukázalo sa, že na dobrý akčný film stačí jeden autobus a kus diaľnice. Keenu Reeves do dvojky nešiel – a dobre spravil. Jeho postavu si zahral akýsi anonym, ktorý to v Holywoode už nikam nedotiahol. Autobus nahradila obria výletná loď a hromada nudnej vaty. Gratulujeme, filmári, pokazili ste to. Nezachránila to ani drahšia scéna, keď loď nabúra do móla.

Návštevníci 3

Upotený scenárista sa v trojke Návštevníkov snažil ešte z témy niečo vyžmýkať, ale márne. Jediné, na čo sa zmohol, bol stokrát prevarený nápad s cestou do Ameriky. Ten, kto vymýšľal gagy v tomto filme, to musel robiť zrejme za trest. Dobrý návod ako zruinovať inak celkom dobrú filmovú sériu. Trápenie dobrých hercov je evidentné.

Bohovia musia byť šialení 3

Prvé dva diely režiséra Jamie Uysa mali krásnu atmosféru africkej savany, kde život plynie svojím tempom.  Domorodec – Krovák Xixo – sa prvýkrát v živote dostane do styku s civilizáciou, keď chce vrátiť zlú vec (fľašu od Coly) bohom. V druhom dieli hľada svoje deti a zábavu naštartujú aj miestni revolucionári. Pekné oddychovky. Humor, hoci skečový, nepôsobil silene. Trojku, žiaľ, dostal čínsky režisér, ktorý všetko úspešne zhovädil. Nezmohol sa dokonca ani na vlastný nápad, jednoducho fľašu z jednotky – jasný kultúrny odkaz – nahradil trápnym vypchatým vtáčikom a trápnym šaškovaním v meste.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin