Hokej pre chlapcov

Hokej na Slovensku veľmi populárny šport a láka najmä chlapcov. Pre deti sú kolektívne športy nie len zábava, ale vďaka nim sa naučia fungovať v kolektíve. Hokej je síce tvrdý šport, ale je to tiež efektívne a aktívne trávenie voľného času pri ktorom sa odreagujete.

Deti a hokej

Ak hráte hokej len rekreačne a nemáte vyššie ambície ako sa zabaviť s priateľmi je jedno v akom veku začnete. Pokiaľ ale chcete mať so svojho dieťaťa hokejistu, je dobré začať čím skôr. A teraz nehovoríme iba o chlapcoch, hokej hrajú aj dievčatá. Samozrejme nie z každého môže vyrásť slávny hokejista so zmluvou v zámorí. V každom prípade sú ale kolektívne športy veľkým prínosom. Deti sa naučia vychádzať so svojimi rovesníkmi, sústrediť sa kolektívny úspech a nestarať sa iba o svoje záujmy.

Hokejová výbava

Keďže ide o kontaktný šport nevyhnutné sú chrániče, rukavice, hokejová prilba a samozrejme hokejové korčule a hokejka. Hokejové kluby často výbavu pre začínajúcich hokejistov zapožičiavajú, pretože ide o nemalú investíciu. Ak to vás alebo vaše dieťa skutočne chytí za srdce môžete si postupne zaobstarať vlastnú.

Ako vybrať prilbu na hokej?

Okrem toho, že prilba má chrániť hlavu musí byť aj pohodlná, ľahká a odvetraná. Aby ste si vedeli kúpiť správnu veľkosť, musíte poznať obvod hlavy. Každá hokejová prilba sa dá do určitej miery prispôsobiť tvaru a veľkosti hlavy, musíte mať ale správnu veľkosť. Pokiaľ ide o pohodlie, viac vám ho poskytnú výstuže z pamäťovej peny alebo gélových materiálov než obyčajná penová výstuž.

Ako vybrať hokejové korčule?

Správny výber korčúľ závisí od viacerých faktorov. Dôležitú úlohu ale zohráva štýl korčuľovania aj úroveň korčuliara. Je rozdiel, či chcete hokejové korčule pre profesionála, amatérske súťaže alebo iba rekreačnú hru. Rovnako dôležitý je aj štýl, pretože existujú korčule určené pre agresívnejší štýl, pre korčuľovanie s dlhšími sklzmi a oblúkmi ale aj univerzálne korčule, ktoré nie sú štýlovo vyhranené.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin