Virtuálne nástroje

Virtuálne nástrojePreč s Antoniom Stradivarim, Johnom Dopyerom, heligónistami Hlaváčkovcami. Hudobné nástroje, kvôli ktorým sa museli rúbať lesy, pomaly odchádzajú do histórie.

A nielen pretože že bársaký rapper alebo superstarista si dnes hovoria hudobníci. Načo hudobných nástrojov v budúcnosti, keď všetky počítače, telefóny a možno už aj kalkulačky už obsahujú kompletnú štátnu filharmóniu, budapeštiansky cigánsky orchester, gitaru Erica Claptona a belgické 200-ročné flašinety.

Drevo stíchne. Prehliadače sa rozospievajú. Tabletových DJ-čov už žiadna totalita neumlčí.

1. Virtuálne piáno – čo tak tento klavír? Kto by povedal, že na zahratie Krstného otca stačí postláčať -o-s-D-d-s-D-s-d-s-O-P-o -? Konkurenčný klavír ide ešte ďalej – síce loaduje dosť dlho – ale jednou klávesou už hrá akordy a človek si tu môže vytvoriť vlastné beaty. Chudák Franz Liszt sa v hrobe obracia.

2. Google hračky – Veľký brat internetu vo svojich logo prkotinkách vyrobil napríklad túto gitaru pre začínajúcich rockerov. Techno nadšenci zase trávia svoje voľné syntetické chvíľky na tejto stránke.

3. Kapela – ak máte odolnú myš, môžete vytrestať gitaru, píšťalu či bicie na tomto multifunkčnom webe. Tu končia akékoľvek debaty o tom, či Clive Burr mal viac citu a techniky ako Nicko McBrain. Bum bum bum, otriasa sa detskými izbami v paneláku. A čo takto epický xylofón alebo husle?

4. Gitara pre pánov – aj páni si radi zahrajú. Najlepšie na Adamových gitarách – vhodné pre satanistov aj texaských kovbojov.

5. Bicie – bubny sú bolehlav pre susedov, zaberá to veľa pľacu a na pohreboch ich nikto nechce. Na týchto bicích sa  môžete odviazať ako pravý profesionál a nemusíte ani polámané čínske paličky hádzať do obecenstva.

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin