Arnold Schwarzenegger

Arnold SchwarzeneggerKulturista, herec, terminátor, politik. A najnovšie akademik. Arnold Schwarzenegger.

No nesmejte sa, Arnold si to naozaj zaslúžil. Naťahoval činky naťahoval, až v Holywoode si povedali, že z mlčanlivého cudzokrajného svalovca by bol dobrý barbar do filmu. Vyzeral barbarsky. Historku o tom, ako prišiel do Ameriky s pár dolármi vo vrecku dodali marketingoví manažéri neskôr.

Arnolda, dnes už vlastne Dr. Schwarzeneggera sme všetci milovali. Či už trhal holými rukami nepriateľov v starovekej aréne, odpaľoval predátorov v džungli alebo si šúpal robotickú ruku s nožom. Jeho role boli stavané na kus mäsa, ktorý nehýbe tvárou. Ideálne pre herca, ktorý v detstve nemal televízor ani telefón.

Z herca sa v Amerike ľahko stane politik. Taký Reagan to dotiahol zo strieľania bad guys až do Bieleho domu. Arnold bol dobrý guvernér Kalifornie. Konzervatívny, nešíril lapsusy, ale dobrú náladu. A neomilosťoval zbytočne najťažších zločincov, takže sa dočkali svojej injekcie, plynu či chirurgickej dekapitácie v prípade, že prvé dve povolené metódy nezabrali.

Guvernér takej krajiny, to je veľké zviera, nečudo, že dostal čestný profesorský titul zo Štátnej a medzinárodnej politiky. A tiež sa mu dostalo aj filozofického doktorátu. V 25 minútovom príhovore v auguste 2012 Arnold sršal vtipmi a upozorňoval študentov, že v Amerike, zemi neobmedzených možností, sa po štúdiu nemajú čoho báť. A hneď aj pridal svojich šesť pravidiel, ktoré mu najviac prispeli k úspechu:

1. Verte v seba
2. Porušujte niektoré pravidlá
3. Nebojte sa zlyhania
4. Ignorujte pochybovačov
5. Makajte ako diví
6. Vždy niečo vracajte

„Nemôžete preliezť rebrík s rukami vo vrecku,“ varoval Arnold študentov. Tím na príhovory má špičkový.

P. S. Jeho neoficiálny recept na úspech má len tri body – príďte do Ameriky, neseďte si na riti a prižente sa do rodiny Kennedyovcov. Celý jeho predĺžený príhovor si môžete pozrieť alebo prečítať na tejto stránke.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin