Na pive
Sanchez a súlad so zákonom

„Slniečkári sa trtkajú s negrami do kríža fuj humus slniečkári úchyláci pedofilní slniečkári z kaviarní mimovládnych kanálov bratislavských žúmp buzeranti slniečkári.“ (Neznámy fanúšik)

Hovorí sa, že Slovensko sa pomaly fašizuje. Nie  je to pravda, Slovensko „sklony“ má už veľmi dlho. Len pred pár rokmi to nebolo zrovna v móde. Možno tak na arcibiskupskom hrade. Dneska to máme v každej rodine a nehovorte že nie. Proste sme takí (asi málo cestujeme alebo čo).

Internet nám vypľul maličkú kauzičku. Skupina Krátky proces (ťažká náckarina, ktorá vo svojej hudbe neustále niečo morduje) nahrávala v štúdiu, ktorého spoluvlastníkom je Vandel, bubeník z Horkýže Slíže. Internety vzplanuli, pretože keď ste si prečítali titulok, mohli ste nadobudnúť dojem, že Horkýže Slíže majú niečo s Krátkym Procesom. Nie, HS s tým nič nemajú a asi nie je treba ich v tomto článku ani spomínať. Článok na SME bol v zásade pravdivý, aj keď hlúpo sugestívny (a asi preto ho toľko ľudí pochopilo nesprávne). Krátky Proces naozaj v HStudiu nahrával.

A keďže sú top hudobníci priposratí sa vyjadrovať k politike lebo, hahahahaha, 25% cieľovej skupiny má „sklony“ a nikto si nechce pohnevať zákazníka, tak sa k tomu vyjadrím ja.

Petra Sanigu nepoznám. Samozrejme, videl som ho veľakrát na nejakých koncertoch. Na hlave má čírko, cestuje autobusmi alebo vlakmi a keď vystúpi, tak sa vymočí hneď pri prvom plote. Pôsobí ako neformálny chlapík, parťák do dobrej rockovej partie. Zástup hudobníkov je hrdých na to, že sa so Sanchezom poznajú a chvália sa s tým. Ako zvukár nemá najuhladenejší zvuk, ale spoznáte ho aj bez nápovedy. Široká verejnosť hudobníkov, ktorých nikto nepozná, zobrala prípad ako svoje obvinenie voči vlastnej osobe. Opäť nesprávne – nikto nevraví, že ste fašisti.

Peter Saniga sa nechal počuť, že je nahrávanie Krátkeho Procesu je biznis ako každý iný. Ale nie je. To už Peter pochopil.  Proste nie je. Štúdio sa touto produkciou nikde nechválilo. Vandel okamžite zrušil svoje spoluvlastníctvo a oznámil, že sa štúdio premenuje. Ozaj je normálny biznis nahrávanie, ktoré je tajné a keď o tom napíše dredatá baba na Facebook, tak ju označia za „práskačku“? Peter hrá v kapele, kde je dredatý spevák a dredatý bubeník a priatelí sa s ľuďmi, ktorý organizujú protináckovské veci ako bol nedávny koncert vo Vrbovom. Pretože tam niekoho zabili a áno – pri týchto veciach ide občas už o život.

Na Slovensku môže byť človek zároveň komunista, katolík aj liberál (aj prezidenta sme takého mali) a môže byť aj hudobník, ktorý hrá v divadelnej kapele (divadelníci by mali byť tradične proti fašizmu) a zároveň s bývalým spevákom Bieleho Odporu, ktorý „dospel“. Sanchez si chcel privyrobiť… ale to viete. Jedného dňa vás niekto prinúti jesť výkaly ako kašu a tiež povie, že je to robota ako každá iná.

No a keďže hudobníci nie sú krízoví manažéri, neovládajú ani krízovú komunikáciu. Peter na Facebook napísal, že to nebolo „v rozpore so zákonom“. Túto formulku používa viete aká kasta ľudí. Napríklad pán premiér Fico alebo Boris Kollár, na otázku, či veksloval a vozil na Slovensko heroín alebo striebro. Proste politici a čiperní fígliari. Nešťastné vyjadrenie no… radšej asi mlčať, ostatne, táto vec sa určite nevyrieši na Facebooku. Sanchez asi nemal dávať ten link na Hlavné Správy (čo je web, ktorý medzi kŕmičmi ošípaných pravidelne spôsobuje eufóriu novinkami o tom, ako zlatý rubeľ dáva dole americkú ekonomiku). Lebo potom to vyzerá, že má Peter naozaj rôzne „sklony“. Hodne rôzne.

Každý kto Petra pozná, vám povie, že je to pohodový človek. Pri nahrávaní vie vytvoriť uvoľnenú atmosféru plnú humoru a veselého doberania. Dosť dobre si neviem predstaviť ako to fungovalo s Krátkym Procesom…. najskôr si trošku pohajlovali a potom hupsli do vane? No nič, na túto minikauzičku doplatí najviac samotný Peter. Alebo aj nie a jednoducho sa nič nestane, lebo Slováci majú „sklony“ a nikomu už fašistické kapely neprekážajú. To je na tom to najdesivejšie.

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin