Tetovacie rukávy

Agentúra AFP priniesla správu, že v minulom roku si nechalo tetovanie odstrániť 50 tisíc Američanov, čo je o 40 percent viac ako predtým. A Američania sú najviac potetovaný národ na svete – každý piaty človek sa dal skrášliť ihlou. Znamená to, že tetovanie vychádza z módy? Odstraňovanie laserom je stále pomerne drahý špáš. Nie je lepšie začať nosiť tetovacie rukávy, ktoré sú lacné, vtipné a kedykoľvek ich môžete vyhodiť? Tu je sedem dôvodov, prečo sú rukávy s nakresleným tetovaním viac cool ako atrament pod kožou:

1. Zamestnanie. Je plno prác, kde tetovanie nikomu neprekáža. A potom sú zamestnania, kde potetovaní nesmiete byť (alebo to nemôže byť vidno). Napríklad v polícii, v inštitúciách ako sú banky, realitky a podobne. Aj keď sa objaví nejaký liberálny vedúci, môže mať nad sebou konzervatívnejšieho šéfa, ktorý ho rýchlo usadí. Tetovanie môže v určitých prácach prekážať. Tetovací rukáv nosíte len, keď sa vám zachce. A v predaji sú už aj tetovacie nátelníky.
Tetovanie2. Dozrievanie a deti. Myslíte si v 16-tich, že ste už dosiahli svoj mentálny strop a nikdy nebudete ako vaši fotrovci? Omyl pestovaný odkedy existuje ľudská civilizácia… ľudia sa menia. Partia pankáčov sa na stretávke 20 rokov po škole zmení na skupinku usadnutých ustarostených ľudí v svetroch a menčestrákoch. A jedného dňa budete svojim deťom zakazovať presne tie isté veci ako zakazovali predtým vám.
3. Cena vs kvalita. Tetovanie môže byť buď kvalitné a drahé alebo lacné a menej pekné. Sotva sa vám bude venovať šikovný tatér dlhé hodiny za pár centov. A nie každý si ho môže dovoliť – na internete poznáme veľa obrázkov, keď tetovanie evidentne nevyšlo. Oproti tomu, plochou a nápadmi bohaté, umelecky prepracované tetovanie je práca na dlho a v tetovacom štúdiu môžete nechať slušný balík.
4. Už to nie je cool ako voľakedy. V momente, keď vidíte na ulici potetovanú babičku, uvedomíte si, že už to nevyzerá tak „na hrane“ ako v minulosti. Skrátka – už to má každý. Nie je v tom výraz vzdoru ani rebelanstva, nie je to exotická estetika ani vyjadrenie príslušnosti ku kmeňu. Tetovanie sa stalo mainstreamovým.
5. Tetovanie sa vám po čase zunuje. Niektoré obrázky nie sú veľmi nadčasové… a nie s každou partnerkou, ktorú si dáte do srdiečka na rameno vydržíte až do konca života. Niet divu, že „odstraňovací“ priemysel prudko zvyšuje svoje tržby. Taktiež rozhodovanie o dizajne môže byť tiež nadlho, ostatne, veľa pokusov nemáte. Tetovanie „zo stávky“ alebo tie, ktoré ste nadobudli v opitom stave, idú dole po čase tiež dosť často.
6. Zdravotné problémy. Chorôb, pri ktorých môže byť tetovanie problematické je viac. Napríklad určité kardiovaskulárne problémy, HIV, cukrovka, zápal v črevnej dutine, alergie, epilepsie… ale aj taká banálna vec ako akné.
7. Kúsok látky je kúsok látky.  Tetovacie rukávy sú úžasne skladné, presnosné, ľahké, elastické dajú sa normálne prať, natiahnuť aj na nohu… Na obrázku môže byť čokoľvek (rozmanitosť) a môžete ich striedať ako sa vám zachce – často sa predávajú po packoch s viac dizajnami na výber.

Viac na cool-mania.eu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin