Masáž

Umenie tantrickej masáže je prastaré, niekoľko-tisícročné. V modernom západnom svete sú Tantra masáže naopak pomerne nový prvok. V každom prípade už nejde len o animálny základný sex. Ľudia sa naučili objavovať svoju prirodzenosť a z milostného aktu spravili rituál, ktorý vedie k poznaniu a slobode.

Pri tejto masáži ide o uvedomenie si prítomnosti, okamihu, ktorý je teraz. Sexualita je zdrojom životnej sily, je rovnako potrebná ako jedenie alebo dýchanie. Túžba a zmyselnosť nemusia byť vulgárne, naopak, môžeme k nim chovať veľkú úctu a považovať ich za vysoké princípy v živote človeka. Objavovanie svojej sexuality znamená objavovať prírodu, spoznať sa znamená byť osvietený, láska je cesta k tomu, aby muž a žena splynuli v jednu bytosť. Toľko stručná teória – v skutočnosti vám môže ísť aj len o prostý oddych po ťažkom dni. Skrátka: tu je sedem dôvodov, prečo vám môže emotívna intímna masáž pomôcť:

1. Odpočinok. Masírovaný človek je pri Tantre pasívny, nemá inú povinnosť ako odpočívať a úplne sa uvoľniť. Pokiaľ je vo vašom živote toho na vás už veľa a potrebujete reštart, zverte sa do rúk šikovnej a ohľaduplnej masérky.
2. Nový zážitok. Pokiaľ ste ešte nič podobného v živote neabsolvovali, možno by ste sa mali zamyslieť. Hovorí sa, že skúsiť sa má všetko – a pri masáži vám nehrozí žiadne zranenie ani nič podobné, možno len prekvapenie a pár príjemných chvíľ. Ak sa bojíte, čo na to povie vaša partnerka – skúste sa s ňou dohodnúť. Tantra nie je sex. A môže byť dokonca darčekom, ktorý upevňuje dôveru vo vzťahu.
3. Kvapka filozofie. Ako sme už naznačili vyššie, všetko vychádza z indickej, východnej filozofie, kde sa človek pokúša o splynutie s dušou sveta. Pri masáži skúmame svoju podstatu, svoje telo a svoju sexualitu. A na to nemusíme cestovať do Indie alebo Himalájí, nájdeme aj Tantra masáže v Bratislave.
4. Zdravotná prestávka. Masérka sa nevyhýba intímnym partiám, naopak, musí vedieť veľa o sexuálnom zdraví a ľudskom tele. Správna stimulácia pôsobí pozitívne na vaše nastavenie, ak nám neveríte, spýtajte sa svojho lekára, čo on na to. Mimochodom to nie je všetko – Tantra je napríklad aj o správnych dýchacích technikách, uvoľňovaní napätia, sexuálnej terapii a podobne.
5. Budovanie sebavedomia. Niet lepšieho spôsobu ako sa zbaviť svojich blokov a ostýchavosti v prítomnosti iného človeka. Človek, ktorý nie je veľmi sebavedomý potrebuje cvičiť svoje sociálne zručnosti a masérka by mu mala vedieť pomôcť. Tu prichádza k slovu psychologická stránky Tantry a to ako nám pomáha zbaviť sa našich pút, ktoré nás v každodennom živote zväzujú.
6. Rozdráždenie zmyslov. Zážitok ako je tento vnesie do každennej rutiny nový vietor, novú energiu, to nám verte. V intímnej spoločnosti zhodíte svoju oficiálnu masku, a nastavíte svoju prirodzenú a hravú tvár – v iskrivej láskavej atmosfére.
7. Odbúranie stresu. Stres má fyzický vplyv na takmer každý proces v ľudskom tele v modernej civilizácii sa nám stále nedarí držať si ho v rozumnej hladine. Doba je skrátka príliš rýchla a náročná. Pri masáži na chvíľu vypnete, emočne aj telesne, zregenerujete a odpočiniete si.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin