Slovenský olympijský sen

Slovenský olympijský senNeviete si predstaviť, ako bude vyzerať budúcnosť, keď Poprad vyberú za olympijské mesto? Tak tu máte našu verziu vychádzajúcu zo skúsenosti 20-ročnej svojbytnosti a takmer-úspešnej deaflympiády.

31. júl 2015, Kuala Lumpur. Obrovský šok! Právo usporiadať zimnú olympiádu 2022 získavajú neznáme mestá Kraków, Zakopane a Poprad. Predseda medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge pre agentúru Reuters uviedol, že volitelia konečne dali šancu aj menším rurálnym krajinám na zorganizovanie najväčšej športovej udalosti na svete. Najväčší favoriti Mníchov, Denver a Oslo prepadli na celej čiare, v zákulisí sa hovorí, že Nemci a Nóri sú predsa len trochu bordelári a musia si najskôr usporiadať domáce pomery.

15. august 2015. Medzinárodný olypmijský výbor zamieta žiadosť slovenskej strany SMER o právo mať olympijské kruhy v logu ako mesto Londýn v roku 2012. Predseda výboru to s úsmevom glosuje ako príjemnnú nováčikovskú dychtivosť.

28. novembra 2016. V Slovenskej Národnej rade sa rokuje o rozpočte na olympijské hry. Predseda parlamentu Andrej Kolesík hovorí, že technické detaily a iné taľafakty sa budú riešiť neskôr. Rozpočet je dve miliardy eur, pozmeňujúcim návrhom navýšený o ďaľšie tri miliardy, pretože medzi Zakopaným a Popradom treba postaviť šesťprúdovú diaľnicu. Keďže ide o nesmierne dôležitý akt, štát touto zodpovednosťou poveruje osvedčenú firmu Váhostav, samozrejme bez obťažujúcej verejnej súťaže, ktorá by len spomaľovala olympijský elán.

3. marca 2017. Slovenský národ na kolenách. V krčmách a na úradoch sa zastavil čas. Zomrel otec zakladateľ a štátotvorca Vladimír Mečiar. Na onen svet odišiel sklamaný a zatrpknutý nevďakom ľuďu pre ktorý toho toľko vykonal. Národná rada SR na pietnom zasadnutí premenováva pôvodný názov hlavného Olympijského štadiónu sociálnych istôt na Národný štadión JuDr. Vladimíra Mečiara. Čestnú stráž pri jeho katafalku drží bývalý prezident Ivan Gašparovič a súčasný prezident Róbert Fico. Do praxe sa uvádza nové najvyššie štátne vyznamenie pomenované po Mečiarovi.

2. februára 2018. Keďže práce na naplánovaných športoviskách sa rozbiehajú veľmi pozvoľna, Matica slovenská organizuje zbierku na Olympijské hry pod názvom Slováci svetu. Vzniká nový Olympijský úrad s vlastným vozovým parkom limuzín pre vedúcich referentov.

16. apríla 2019. České denníky prinášajú správu, že slovenská matičná zbierka sa vyparila vo vzduchu ako kedysi Národný poklad. Predstavitelia Matice slovenskej sú pobúrení surovým českým výpadom kriminalizovať našu olympiádu a navrhujú vrátiť českej strane všetky prezidentské vyznamenania. Bývalý prezident Ivan Gašparovič umiera na problémy so srdcom.

3. júna 2019. Vynárajú sa závažné dokumenty od neznámeho zdroja z prostredia spravodajských služieb, že za zmiznutou zbierkou sú maďarské iredentistické kruhy. Začínajú sa vyvlastňovať prvé pozemky, na ktorých majú stáť stánky so suvenírmi patriace finančnej skupine Penta.

5. januára 2020. Vláda SR na pravidelnom zasadnutí uznáva, že sa pravdepodobne nestihne postaviť nový Olympijský štadión v Poprade. Preto sa prechádza na variantu B – záverečný cermoniál, ktorý sme si od Poliakov vydupali sa odohrá na futbalovom štadióne v Prešove, poprípade v Žiline, ak sa v prvom meste nestihnú odstrániť následky bujarých osláv po víťazstve mužstva v lige. Zároveň sa prerokováva materiál, podľa ktorého by mala dostať výhradné povolenie vyberať parkovné v čase olympiádu spoločnosť J&T.

20. februára 2020. Najdôležitejšia legislatívna zmena! V parlamente sa rokuje o logu olympiády. Najskôr je na stole návrh tatranského orla s hokejkou za 1,5 milióna eur, ten sa však vládnym poslancom zdá nedôstojný. Ostrieľaný matador z poslaneckých lavíc Madej navrhuje v logu ruského medveďa na lyžiach za 3 milióny eur, čím by sme zároveň urobili pozitívny krok v zahraničnej politike. Nakoniec je niekoľkými pozmeňujúcimi návrhmi schválené logo za 22 miliónov eur. Poslanci stihli po tomto dôležitom štátnickom akte ešte prijať tzv. „Lex očista“, ktorý zakazuje drobné podnikanie na území Slovenska. Hlasovania sa tradične zdržali len všetci traja kresťanskodemokratickí poslanci, ktorí podávajú formálnu námietku proti tomu, že zákon neschválil diplomatický zástupca Vatikánu.

9. marec 2020. Medzinárodný olympijský výbor zasadá. Vydáva memorandum o tom, že so znepokojením pozoruje vývoj príprav na olympiádu na slovenskej strane. Prezident Fico namosúrene odpovedá, že nemôže zato, že vo svete je kríza, a keď je výbor taký múdry, prečo nezvýši svoj finančný príspevok na hry. Slovenská diplomacia zjemňuje hrany tohto ostrého vyjadrenia žiadosťou a o nový príspevok. Premiér krajiny Andrej Kolesík cestuje vládnym špeciálom do Bruselu a ubezpečuje zástupcov výboru, že všetko je v poriadku.

14. januára 2021. Kultúrny program cermoniálov je už pripravený a nacvičuje sa. Hlavnú zložku slovenského príspevku bude tvoriť päťsto mladých junákov, ktorí budú preskakovať vatry. Úvodnú pieseň bude spievať manželka premiéra Andreja Kolesíka. Súčasťou programu bude aj premietanie čiernobieleho filmu Vlčie diery.

7. júla 2021. Národná rada SR prerušuje dovolenku, aby rokovala o zásadnej zmene hlavného symbolu Slovenskej republiky – o hymne. Do textu hymny sa vkladá text o priateľstve so sovietskym ľudom, otcovi zakladateľovi a sociálnych istotách. Slovenský všezväzový súd po preskúmaní dôkazov vyhlasuje, že žaloba istého člena MMO na slovenských úradníkov, ktorí pýtali úplatok, bola neodôvodnená – skutok sa nestal.

13. júla 2021. Najväčšie svetové agentúry prinášajú správy o hroziacom škandále s olympiádou. Väčšina peňazí určených na hry vraj zmizla alebo bola nepokryto ukradnutá. Slovenskí predstavitelia sú na „koberčeku“ MMO. Sľubujú, že všetko dajú do poriadku a vinníkov tvrdo potrestajú. Podnikatelia z niekoľkých finančných skupín sľubujú vytiahnuť štát zo šlamastiky za drobnú odmenu – po hrách budú všetky objekty postavené štátom prevedené do vlastníctva súkromných finančníkov. Slovenská česť a hrdosť je zachránené.

15. septembra 2021. Pred úradom vlády sa koná masová demonštrácia nespokojných Slovákov. Takmer 35 protestujúcich žiada dôstojnú organizáciu hier. Následne sú všetci účastníci obvinení z protištátnej činnosti a na občana, ktorý vyliezol na 6-metrový Pamätník Ivana Gašparoviča uvaľuje polícia väzbu.

8. októbra 2021. Za slovenských športovcov skladá olympijský sľub hokejista Dezider Balogh, rýchle ľavé krídlo korčuľujúci v súčastnosti za rumunskú Bukurešť.

11. februára 2022. Konečne je to tu! Veľké hry sa začínajú. Do Poľska a na Slovensko sa schádza športová elita z celého sveta! Slovenská doprava kolabuje hoci väčšina fanúšikov cestuje k nám cez Poľsko po novučičkej a takmer bezvýtlkovej  2-prúdovej ceste 2. triedy zo Zakopaného. Všetko šlape ako hodinky, len dvoch laureátov Nobelovej ceny židovského pôvodu, ktorí vynašli liek na rakovinu a ktorí majú niesť olympijskú krajinu zadržali na letisku v Bratislave. Keďže to na cermoniál zrejme nestihnú, premiér Kolesík prichádza s riešením – olympijskú zástavu miesto nich ponesie hviezda relácie Chudneme s Katkou Koščovou a dieťa, ktoré údajne vyliečil Vilo Rozboril svojimi slzami.

15. februára 2022. Malý škandál sa odohral, keď niekoľkým biatlonistom v Jasnej zmizli lyže a výstroj. Fenomenálni Nóri zrejme tohto roku nepridajú do svojej zbierky zlato v štafete. Súťaž v skoku na lyžiach je zrušená, pretože skokani sa boja vyliezť na očividne nebezpečný mostík.

16. februára 2022. Štátna televíza uvádza, že hokejové prenosy prvýkrát po dlhých rokoch porazili v sledovanosti pornovečerníčky na Markíze.

17. februára 2022. Svetové média sa pozastavujú nad čudným správaním slovenských fanúšikov, ktorí bučia na športovcov tmavej pleti. Dokonca sa objavili prípady hádzania banánových šupiek, ktoré však rómske deti, ktoré sú všade okolo športovísk, rýchlo vyzbierajú.

19. februára 2022. V zápase finálneho hokejového turnaja o prestížne 11. miesto poráža slovenská reprezentácia Maďarov 4:3!!! Slováci šalejú, sú na vrchole extáze. Námestie SNP exploduje od radosti, mladí ľudia sa hádžu do fontány medzi historickými električkovými koľajami. Čerstvý veliteľ ozbrojených síl generálmajor premiér Kolesík vraví, že pre tento krásny pocit sa to všetko vyplatilo. Pozýva amerického prezidenta na fľašku Coca-Coly.

 

 

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin