Virtuálny DJ

Virtuálny DJTento článok je voľným pokračovaním v marci uverejneného textu „Prehliadačoví muzikanti povstali“. V tomto veľdiele kuchynskej žurnalistiky povstanú pre zmenu obývačkoví DJ-i. Obývačku berte len v prenesenom zmysle slova, vieme, že všetko sa odohráva v detských izbietkach.

Ono sa občas stane, že sa z takejto kutice vynorí aj novodobý Paul van Dyk (teda, keď bol ešte počúvateľný), alebo Carl Cox. Pravdepodbnejšie však je, že sa z nej vynorí nejaký DJ Herco z Hornej Dolnej, ktorého najväčším úspechom je postávanie vedľa DJ Ferda z Dolnej Hornej na štefanskej zábave v Dolnej Dolnej. A ešte s ním môže kričať niečo v zmysle „všichni ruce nahoru!“ Nuž ale, software za to nemôže, dajme mu šancu. Aspoň nejakému.

Virtual DJ

Každý správny Guetta nejako začínal a každý kto začínal, začínal s Virtual DJ. Nielen preto, že dokáže automatizovať synchronizáciu beatov (však načo sa zbytočne trápiť a pred všetkými 3 účastníkmi našej párty sa nebodaj strápniť), ale keď už, tak si svoj über live set môže rovno napáliť na CD. V mp3. A tak. No, pre tých šikovnejších ponúka aj iné veci, rôzne efekty, prácu so zvukom ako takým či loopmi a hlavne, disponuje celkom intuitívnym súborovým manažérom. Vlastne, celý Virtual DJ je veľmi jednoduchý, no pritom mocný nástroj. V home verzii zadarmo.

Virtual DJ

DJ Mix Pro

Ak by bol nebodaj Virtual DJ príliš zložitý, príliš vzdialený tomu, čoby sme označili ako Jukebox, nemusí sklamaný hudobník vešať slúchadlá a ambície na klinec. Je tu ešte DJ Mix Pro. Podporuje formáty .mp3, .wav, .ogg. Disponuje funkciou, ktorá na disku vyhľadá tracky s rovnakým BPM (beats per minute), takže vytvoriť si nejaký mixset je naozaj hračka. Ale asi nič viac…

Mix Pro

Traktor DJ Studio

Ak si chcete vychutnať tú radosť s podarenými „cross overmi“, „fade-in alebo out“ efektíkmi, kombinácie hromady iných efektov, ktoré setu každého napomádovaného dj-a dodajú eleganciu a sofistikovanosť už spomínaného DJ Ferda, Traktor DJ Studio je voľbou hodnou profesionála. Nuž, možno preto sa dá stiahnuť iba demoverzia, ale vďaka nej si akú takú predstavu každý urobí.

Traktor DJ Studio

DarkWave Studio

A čo sa stane, keď sa stane, že mladý DJ zistí, že púšťanie hudby ani zďaleka nenapĺňa jeho umelecké ambície. Nuž, môže naraziť na DarkWave Studio a zistiť, že nie je nič jednoduchšie, než stať sa tvorcom, autorom, tým „svetlonošom“ excelentného beatu do vôd komerciou zdecimovaného sveta. DJ Bobo mu potom určite rád spraví remix.

Dark Wave Studio

O autorovi Zobraziť všetky články

admin