Pivo Světák

Varovanie: toto zamyslenie je na úrovni štvrtej cenovej skupiny.

Traduje sa, že lacné a nízkoalkoholové pivá zo supermarketov sú určené len pre korheľov, socky, bezdomovcov a každého, kto nájde pár centov na ulici. Na tejto stránke recenzujeme všelijaké fajnové pivné špeciály a gentlemansky nehľadíme na cenu a chvastáme sa, že za kvalitu si treba priplatiť.

A predsa nás občas prekvapí niečo lacné a prosté ako chleba s maslom. V tomto prípade ide o pivo Světák, niekto by povedal, že hádam o napodobeninu piva. Stálo to smiešnych 26 centov a vnútri bola ozaj skôr voda s pivnou príchuťou, poprípade voda, s ktorou niekto vyčistil trubky… riedke, slabučké (alkoho tri celé voľačo), pena takmer neexistujúca… a k tomu veľmi typická pivová chuť, ktorú už oveľa lepšie značky dávno stratili. Tak a teraz sa v tom vyznaj, ctený pivár.

Najlacnejšia kategória piva má tu najhoršiu povesť, ale nemusí to byť pravidlo. 26 centov za sklenenú fľašku, ktorá dobre padne… veď akákoľvek limonáda je drahšia. Pollitra minerálky stojí tak 70 centov. Je ten ľahký Světák 9tka alebo 7ka alebo zriedené niečo? Má však slušnú pivovú chuť, dokonca takú tú chmeľovo-chlebovú, ktorú si pri iných typoch piva veľmi vážime. Možno do piva dal výrobca viac vody ako sladu – padne však dobre, a možno nemusíte byť ani zbankrotovaný zberač papiera alebo študent v posledný deň v týždni.

Je to ľahké, vodové, ale nie je to vôbec zlé. Světák je frajer!

O autorovi Zobraziť všetky články

admin