Teriyaki kura Trnava Wasabi

Wasabi na Frantiskánskej ulici v Trnave si na stránke hrdo píše, že ide o prvých sushistov na Slovensku (od 2008). Po desiatich rokoch som sa stavil i ja.

Trošku v centre, trošku zastrčené… na terase prichystané tri veľké plynové ohrievače do zimy, inak o piatej večer v piatok ešte prázdny podnik. Ideálne podmienky pre pustovníka, ktorý hľadá mier a kľuď nad miskou ryže. Plus veľmi si vážim, že ma neošmekli na čaji :).

Ale k veci: šesť Teriyaki kuracích kúskov na špajdľách. Do čiernej guličky sa nekúše. Sezam a príjemná (a veľmi slaná – nevyplatí sa ju zoškrabovať z betónu) omáčka. K tomu mala byť podľa popisku chili omáčka a arašidová pasta. Omáčku som nechal tak… ale zvyšné drobnosti boli výborné. Horký zeleninový šalát, niečo veľmi aromatické sladké, niečo kyslé, kúsoček hríbika – namixovaná kombinácia pre človeka, ktorý sa neponáhľa. Hŕstka ryže. S chuťami som veľmi spokojný, škoda, že toho nebolo viac :P.

Ako bonus ešte obrázok tunajšej Tom Yum Kung – krevetovej polievky, s hríbikmi, citrónovou trávou, zázvorom a tá zelená vňať navrchu je asi koriander. Veľmi ostrá citrónovo zázvorová chuť pre úzko špecializovaných fanúšikov žánru. I keď vonku sa znáša po zotmení prvý sneh  – padne dobre akákoľvek polievka. Stále 3 eurá, kuriatko 12 eur a jasmínový čaj 2 eurá. Všetky ceny pekne zaokrúhlené, pre ľudí, čo nemajú čas sa hrať s centami :).

Tom Yum Kung Krevetová polievka

O autorovi Zobraziť všetky články

admin