Žena a jeseň

Ženy vraj nevedia čo chcú… a neprestanú, kým to nedostanú.

Obľúbené porekadlo zmätených mužov nie je úplne pravda. Ak dávate dary úprimne a s dobrým úmyslom, určite sa nestretnete s negatívnou reakciou. Dokonca aj v prípade že netrafíte veľkosť (čo sa stáva, pretože priznajme si to – muži to nemajú až tak v oku a zavše majú univerzálnejšiu stupnicu než ich drahé polovičky.

A ešte jedna vec sa hovorieva. Vraj každá žena má tisíc tvárí. A každú potrebuje obliecť… mierime k tomu, že najlepší darček pre manžeku / frajerku / dcéru /matku aťd. je oblečenie. Občas je to dar dokonca prekvapujúci, ak neradi trávite popoludnia v nákupných centrách. Občas však treba zaťať zuby a ísť do toho. Jeseň je obdobie, keď oblečenie získava prudko praktické funkcie a treba rodinu dopredu dobre zásobiť.

Ak sme teda už rozhodnutí, že nakupujeme šatstvo (a nie jedlo, elektroniku, knihy a podobne), už nám zostáva len stanoviť si rozpočet. Do dvadsať eur sú drobnosti.  Najčastejšie doplnky ako opasky, šály, spodné prádlo, uterák, čiapka a podobne. Malé sumy utrácame pri nevýznamných príležitostiach alebo napríkad ak sme vo vzťahu k žene nie veľmi dobre známi a podobne. Skrátka – drobná pozornosť, ktorá má za úlohu hlavne potešiť a nie ktohovieako zásobiť obdarovanú bytosť praktickou vecou do budúcnosti.

Ak sa rozhodnete kúpiť napríklad dámske rifle, tu už je to zložitejšie. Takýto kus oblečenia kúpite len manželke, ak veľmi dobre poznáte jej miery, poradíte sa s inou ženou v rodine, alebo rovno necháte svoju polovičku si vyskúšať celé zásoby v obchode. Odpadne síce prekvapenie, ale nič potom netreba neskôr meniť. Praktickosť nad romantikou. Ale určite nechoďte k Vietnamcom nakupovať „na kilogramy“. Určite už kúpte niečo štýlovejšie, značkovejšie, niečo čo aj dlhšie vydrží – napríklad značku ako je Guess Jeans. Tento dom pôsobí na trhu už vyše 30 rokov a nosiť veci od nich nie je žiadny trapas, práve naopak.

No a keď už máte zadok v suchu… je treba sa postarať aj o nohy. Na jeseň určite kúpite nejaké pevné a nepriepustné dámske čižmy a členkové topánky. Blatisté počasie už začalo. O čižmách sa hovorí, že sú jedinou cestou pre ženy ako v zime ukázať svoje nohy. Takže na tú najnižšiu súčiastku svojho outfitu si dámy obzvlášť potrpia. Určite sa potešia pravej kvalitnej kože a najmodernejšiemu štýlu. Nízke čižmičky sú praktické, vysoké sú elegantné a dokážu veľmi pekne podtrhnúť sexepíl nositeľky. Voľba je na vás.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin