Tricot Pohoda 2014

Ktorá kapela na poslednej Pohode najviac zabodovala? Veľa sa hovorilo o Kraftwerku (nuuuuda), Travise, čiernej raperke, čo robila striptérku, starom pohodovom Steavovi so sivou bradou… Najúctyhodnejší dav sa dostavil na Slobodnú Európu (takže nakoniec sa z nich stáva mainstream) a Janka Kirschner to tam tiež pekne pozbierala (čím sa z nej stal underground). Všetkých nakopali do zadku štyri útle Japonky alias Tricot. Bum bác, sakumprásk.

Výborná, výbušná show, odpálená dokonca dvakrát po sebe v dvoch rôznych stanoch. Tri malé roztočené vrtule skáču po pódiu a vzadu ide roztrhnúť bubeníčku, ktorá do toho trieska s nasadením ako keby od toho závisel jej život. Pracovná morálka je v Japonsku na vysokej úrovni.

O čom to vlastne spievajú? Nikto nemá poňatia. Čo je to za žáner? Klasický j-rock? Na stránke (translator sa zapotil) píšu, že akýsi math postrock, alebo čo. Dokonca to znie troška ako ska… ak si to pustíte na Youtube. Lebo naživo to znie ako prásk, prásk, bác. Čo to napadlo Kaščákovi, že na Pohodu zavolal zástupkyne druhého najväčšieho hudobného trhu na svete? Urobil kurva dobre.

Maličké žienky s obrovskými gitarami do toho dali všetko, živý prednes je stále lepší ako rozvrčaý smartfón. Basistka Hiromi “Hirohiro” Sagane sa medzi piesňami nevedela pomaly napiť vody, lebo nevládala odmontovať štupeľ na fľaške… ale na konci si ešte so speváčkou Ikkyu Nakajima zakrepčili uprostred davu divákov. Ktohovie, či to mali v pláne, chlapík čo im ťahal šnúry mal smrť v očiach, ale tým dvom by asi veľmi neprekážalo, keby to vyšklbli z elektriky.  Tretia do party Motoko “Motifour” Kida sa len tak nahla cez zábradlie… veru, energické predstavenie, hlavne, keď ten druhý koncert vlastne ani nebol v pláne a šalejúci diváci boli pôvodne len okoloidúci.

A na druhý deň hrali už v Srbsku. Dúfam, že slovenskí promotéri v budúcnosti zoženú viac takejto kvalitnej ryže.

Ikkyu Nakajima / Tricot

 

Motoko “Motifour” Kida / Tricot

Hiromi “Hirohiro” Sagane / Tricot

Bubeníčka Tricot

Pohoda s Trictot na Pohode

Hirohiro

Basa made in Japan

O autorovi Zobraziť všetky články

admin