Trogár 11 Ale

Ako každý rok, aj tentokrát sa otvárala letná sezóna v Nitre na pešej – napodobeninou insistného karnevalu a festivalu regionálneho jedla. Nepršalo a boli tu aj dva malé stánky s miestnym remeselným pivom.

Keby niekoho zaujímal mobilom cvaknutý album z tohto podujatia, tak tu.

Ale pozrime sa na zúbok jedenástke Trogárovi, ktorý mal na ceduľke ešte pripísané, že ide o pivný štýl Ale. Myslím, že do štýlu sa variči z Vlka až tak veľmi netrafili – alebo je možné, že sa do ejlu iba nerozumiem. V každom prípade bolo pivko pomerne ľahké, čisté, voňavé… a ohromne sladké. Pán Košťál z Dědictví by hneď vedel, ktorý vodný hlodavec v tom má prsty. Toľko sladkosti – to sa v jednom pive len tak nevidí. Mimochodom, v kontexte situácie (slnko praží, všetci sa radujú) mi to neprišlo vôbec zle a pivko splnilo svoj účel. Padlo dobre.

Škoda je, že na internete sa o tejto jedenástke nedá nič zohnať. Na stránke krčmy U vlka jedenástku ani nespomínajú (zlé jazyky zo susedstva tvrdia, že aj tak každá várka piva u Wolfovcov je iná). Neviem, nepoznám. Jediné, kde je niečo o Trogárovi 11 napísané je tradične – Ratebeer. Presnejšie povedané, jeden komentár od nešťastného Hitlerovho rodáka, ktorý po piatich riadkoch odborného, subtílneho a fundovaného textu skonštatoval, že tento Ale chutí ako plzeň. Sem sa natíska jedna poznámka, ktorú radšej prehltnem.

A ešte je tu napísané, že bolo toto pivo čapované v anglickej pinte – ale kým to neuvidím, tak tomu neuverím, však od toho tu máme EÚ :). Inak, ako vidno na obrázku, Trogára som dostal do štýlového pohárku s nálekou, nie každý nalepuje logá :). Malé bezvýznamné plus.

Aby sme to zhrnuli – pivo dobré, i keď podivne sladké, a čo to vlastne bolo – nikto nevie.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin