UKND Otvorme si hlavy

UKND Otvorme si hlavyV Nitre pláva vo vode niečo, z čoho rastú dobrí muzikanti. Chlapci z UKND patria tiež k tým, o ktorých sa dopočuli aj poslucháči ďalej od Veľkého Lapášu.

Ich tretí album sa volal 3 x a dosť a niekto by si pomyslel, že tretí album bude tým pádom aj posledný. Opak je pravdou. Kapela, ktorá momentálne hrá vo štvorici, vydala svoj štvrtý album Otvorme si hlavy. Predstavili ho v Downtowne rodného City na Bridge Street alias v bare u Frenkieho.

Nové piesne sú vraj o čosi tvrdšie, nostalgickejšie a rebelantskejšie. Posúdenie či je to naozaj tak, skromne nechám na iných.  Nový čas o UKND v minulosti napísal, že hrajú „veselý poprock“ – čo je dosť výstižná a obojsečná škatuľka. V každom prípade sú hudobníci zase o niečo starší ako keď ich hltali ctiteľky v časopise Kamarát pred desiatimi rokmi. Možno časom aj tá skratka v ich názve začne znamenať niečo medzinárodne vhodnejšie, názov kapely je zatiaľ dosť regionálny :) Dobrý koncert vedia stále zahrať, to sa im musí nechať.

Štefan VišňovskýČi je na novom albume aj hit typu Macík alebo Modriny (ktoré sa na každej dobrej československej oldies zábave zmestia medzi Tublatanku a Ilonku Csákovú) popravde ani neviem. Predsa len hlučný bar nie je ideálne miesto na prvý „posluch“, alkohol mätie citlivé kritikovo ucho a napočudovanie žiadna z nových pesničiek ešte nie je zatiaľ na youtube. Jednu pesničku si spevák Štefan strihol v duete s nejakou slečnou, ktorá ak sa predstavila, tak mi to na vlastnú škodu v tom hučaní vuvuzel ušlo. Na slovenské pomery je to jednoducho stále slušná hudba, ktorá príjemne spestrí mäsitú medzeru medzi Nitránčanmi Kulym, Kukom a Mikom na jednej strane a Mišom Dušičkom na druhej strane Dunaja.

UKND Otvorme si hlavy

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin