Cosplay z balónov

 

Stovky pospájaných balónov namiesto tradičných materiálov. Aj takto sa dajú priviesť k životu kostýmy obľúbených postáv. Takto sa zabáva balónový umelec Jeff Wright.

Všetko, čo Jeff potrebuje na začiatku je kúsok gumy a vzduch – respektíve hélium. Keby mal do balónov fúkať osobne, veľmi skoro by si zodral pľúca, veď na jedno dielo ich potrebuje okolo 500. Nestačila by mu ani pomoc manželky Rachel, ktorá mu pri výrobe kostýmu asistuje a s ktoru sa spolu venujú charite. Napríklad ako dobrovoľníci v bolívijskom Centre pre život sirôtok (viac informácií o práci Wrightovcov v Cochababme na ich stránke).

Najskôr zmajstroval 28-ročný Jeff kostým Buzza Lightyeara z Príbehu hračiek, potom prišiel Michalangelo z Ninja korytnačiek, inštalatér Mário (dokonca na svojom dinosaurovi Yoshim, Rachel ostala rola Luigiho), akási Halloweenská potvora, ktorú nevieme identifikovať a perfektný Iron Man.

Iron Man z balónov? Prečo nie. Ten naozajstný je síce z kovu, ale balóniky zase lepšie lietajú ako oceľový oblek. Mail od portálu BlinkBox vyzval Jeffa Wrighta, aby urobil kostým Tonyho Starka z 500 balónov za menej 10 hodín. Stávku vyhral Jeff s časom 9 hodín niečo a s 364 balónmi.

Wrightovci zaznamenali na internete obrovský virálny úspech, ale ten sa dostavil aj v chudobných juhoamerických dedinách, kde netečie voda a v živote ešte nemali internetovú prípojku. Jediný problém – nepribližujte sa k Jeffovi s ostrými predmetmi.

Samozrejme, že postup výroby si Jeff nenecháva pre seba a každý sa môže pozrieť na video, ako to teda vôbec robí. Z krútených balónov sa dajú vytvoriť hotové sochy.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin