Detské obliečky

Aj tie najmenšie deti majú schopnosť rozpoznať hračky, postavičky a rozprávky. Spravíte im obrovskú radosť, ak im kúpite posteľné prádlo ako z rozprávky. Pretože potom sa do tej rozprávky môžu ponoriť – doslova.

V obľúbenom prostredí deti hlbšie a lepšie spia – a kvalitný spánok je základ zdravia. Detské obliečky by mali byť z jemného materiálu, najlepšie prírodného pôvodu, lacné a syntetické materiály sa na tento trh vôbec nehodia. Jemne česaná bavlna a príjemné pastelové farby sú vynikajúca kombinácia. Spokojné dieťa – spokojná rodina.

Napriek tomu sa kupujú aj obliečky, kde sú isté umelé materiály – výhoda je okrem ceny aj v ľahkom praní. Pretože, priznajme si, aj taký 10-kilový malý tvor dokáže cez nos vypustiť pod seba veľa tekutiny, kým sa naučí chodiť na nočník :). Pevnosť a odolnosť závisia aj od toho ako často periete, tento druh tkaniny nie je vyrábaný na neustále pranie, ale zase z požiadaviek na čistotu tiež nemusíme zostupovať. Ak kúpite rozmerom väčšie obliečky, na väčšiu posteľ, zrejme rátate, že vydržia viac rokov – poprípade ich zdedí súrodenec, alebo ich posuniete ďaľšej rodine.

Ak máte dosť peňazí v rozpočte, môžete si detské obliečky rozdeliť na letné a zimné. Je jasné, že tie druhé spomenuté budú hrubšie, alebo mať viac vrstiev. Pred kúpou určite odmerajte metrom rozmery postieľky alebo postele. Priveľká obliečka sa dá zmenšiť, kým príliš malú nenatiahnete. Vždy kupujte aspoň dvoje, rezervné obliečky sú nutnosťou, deti plnia poctivo plienky, ale aj slintajú, vypľúvajú jedlo a celkovo pred krásnymi čistými obliečkami nemajú žiadny rešpekt.

Samotné obliečky, samozrejme, nie sú všetko, treba ich skombinovať s kvalitnými vankúšikmi, matracom, dekou a podobne. Čím viac skúmate obchody a pýtate sa známych na skúsenosti, tým lepšie nakúpite.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin