PRVÝ Ležiak 1. republiky

Tekuté storočie Československej republiky! Spojenie Lenky a Adama! Americké chmely do toho.

Na Voľbu sládkov, projekt Prazdroja narážam už dlhšie… blíži sa ku svojmu finále 12 pív za rok… a recenzovať sa mi to veľmi nechce. Nuž ale, také pekné výročie sme mali a potom, čapujú to v dvoch stovkách krčiem, ktoré sa dajú pozrieť na prehľadnej mapke.

Na rovinu vravím – tomuto pivu sa čudujem. Veľmi. Je piteľné, z jedného boli hneď tri. Pekne voňavé, ľahko tečie do útrob. Ale je totálne mimo tému. Od Prvej československej republiky by ste čakali… že to bude pivo, aké sa pilo vtedy pred 100 rokmi, keď obrážal hospody profesor Masaryk (bol abstinent, liehu sa vzdal v mužnom veku, takže pil asi kávu). Avšak toto pivo má vďaka dvom americkým citrusovým chmeľom veľmi citrusovú arómu… a vôbec. S prvou republikou nemá absolútne nič spoločné. Je to ekonomický produkt posledných pár rokov globalizácie.

Pivko má 12 a pol stupňa a je dosť horké…s dojazdom a dobrým pocitom. Ale ako ho dokázali marketéri Prazdroju napasovať do roku 1918, to vôbec netuším. On ten Plzeňský Prazdroj to už s tou kvantitou a marketingom preháňa – a stráca image českého zlata. Aspoň v očiach bezvýznamného pochôdzkara, ako som ja.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin