Y-Games 2015 zima

 

Y-Games je síce herný turnaj, ale cosplay priťahuje divákov. Ako sa ukázalo, aj sprievodné podujatie môže na turnaji spôsobiť divácky peek. Vraj prišlo dva-krát toľko návštevníkov ako minule.

Hlavne, keď na počítači súťažia hlavne chlapci a v cosplayi prišli hlavne dievčatá. Doslova – v cosplay súťaži bol len jeden muž a aj ten mal namaľovanú briadku.

Ako sa už ctený čitateľ dozvedel, sledovaniu hrám sme sa veľmi nevenovali :). Pred cosplay súťažou bol síce akýsi pokus o stream nejakej hry, ale asi štvrťhodinu chalani okolo toho riešili technické problémy, potom hráč 10 minút chodil po akejsi prázdnej mape a keď konečne narazil na prvého nepriateľa a hodil si prvý granát, tak spadol Steam :). Čudujete sa, že tak radšej všetci očumovali cosplayerky?

Mimochodom, na tej malej súťaži sú povolené aj kostýmy, čo mali súťažiaci inde, čo je výborné pravidlo, pretože si väčšinou doniesli svoju prácu z Comics Salónu, takže úroveň bola špičková. Y-Games je teda o hraní, Counter Strike, LoL, Heartstone, atď., ale sprievodné podujatia mu pridávajú krásu.

Celý album z akcie tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin