Obrázkové pivá

Ako vidíte, dnes tu máme duel, ktorý sme vybrali na základe… obrázkov na etikete. Dosť chabý dôvod na kúpu piva? Aj na pivnom trhu platí, to čo inde – pekný obal predáva.

Prvé pivo je Žiguli, z moskovského pivovaru, ktorý sme tu už pár-krát pohanili. Ale tento raz – nás Rusi veľmi príjemne prekvapili. Inak ide o úplne najobyčajnejšie pivo – dvanástka ležiak s kopou pravopisných chýb na slovenskej ceduli. Píše sa tu však, že ide o limitovanú edíciu, a ktohovie, naozaj nám padol tento kúsok lepšie ako iní žigulíci. A potvrdilo to viac smädných krkov. Pivo je jemné, vyvážené, má chuť, necítiť v tom plechovku… pekná farba, pekná pena… i ten ležiak  môže byť príjemný. Nuž a pivo láka na Pin-Up artový obrázok od E. Bankina. Tieto obrázky sú krásne, majú dlhú tradíciu a cítiť z toho trochu ten komančovský romantizmus. Keď prehľadáte internet, zistíte, že pivovary si nechávajú kresliť naozaj u samých majstrov. Jediné mínusko, čo by som tomuto pivu dal – že plechovka je iba 0,9 litrová, čiže nás niekto pripravil o deci piva :).

No a potom tu máme litrový Faxe Premium. Obrázok tiež veľmi pekní – tam kde Rusi prichádzajú s krásami socializmu, Dáni vytiahnu krásy Vikingov. Plechovke dominuje nejaká severanka v baranici a prezentácia proste nemá chybu. Akurát to pivo vnútri je nejaké šedé. A šedé doslova, obsahom aj farbou. Chuť podivná, lacná a farba ako pomočený myší kožúšok. Nedobré pivo. Má 5 % alkoholu, čiže odpadá aj ten rys iných pív Faxe, ktoré sú silnejšie a dá sa s nimi najmä v horúcom lete pekne pripiť. Skrátka – tento duel vyhral Žiguli.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin