Na pive
Obrázkové pivá

Ako vidíte, dnes tu máme duel, ktorý sme vybrali na základe… obrázkov na etikete. Dosť chabý dôvod na kúpu piva? Aj na pivnom trhu platí, to čo inde – pekný obal predáva.

Prvé pivo je Žiguli, z moskovského pivovaru, ktorý sme tu už pár-krát pohanili. Ale tento raz – nás Rusi veľmi príjemne prekvapili. Inak ide o úplne najobyčajnejšie pivo – dvanástka ležiak s kopou pravopisných chýb na slovenskej ceduli. Píše sa tu však, že ide o limitovanú edíciu, a ktohovie, naozaj nám padol tento kúsok lepšie ako iní žigulíci. A potvrdilo to viac smädných krkov. Pivo je jemné, vyvážené, má chuť, necítiť v tom plechovku… pekná farba, pekná pena… i ten ležiak  môže byť príjemný. Nuž a pivo láka na Pin-Up artový obrázok od E. Bankina. Tieto obrázky sú krásne, majú dlhú tradíciu a cítiť z toho trochu ten komančovský romantizmus. Keď prehľadáte internet, zistíte, že pivovary si nechávajú kresliť naozaj u samých majstrov. Jediné mínusko, čo by som tomuto pivu dal – že plechovka je iba 0,9 litrová, čiže nás niekto pripravil o deci piva :).

No a potom tu máme litrový Faxe Premium. Obrázok tiež veľmi pekní – tam kde Rusi prichádzajú s krásami socializmu, Dáni vytiahnu krásy Vikingov. Plechovke dominuje nejaká severanka v baranici a prezentácia proste nemá chybu. Akurát to pivo vnútri je nejaké šedé. A šedé doslova, obsahom aj farbou. Chuť podivná, lacná a farba ako pomočený myší kožúšok. Nedobré pivo. Má 5 % alkoholu, čiže odpadá aj ten rys iných pív Faxe, ktoré sú silnejšie a dá sa s nimi najmä v horúcom lete pekne pripiť. Skrátka – tento duel vyhral Žiguli.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin