AI: Umelá inteligencia

Šokuje vás aký je ten Chat GPT chytrý? Malo by nás zaujímať skôr ako je hlúpy. V podsatate je jeden z nás. Keď to tu prevezme, najskôr bude prichádzať s rovnakými nápadmi ako Pol Pot. Tu je 10 dôvodov, prečo sa umelá inteligencia podobá na ľudí viac ako by nám bolo milé:

  1. Má predsudky a je rasistická ako texaský predavač ojazdených veteránov.
  2. Nemá zmysel pre humor. Myslí si, ale že ho má. Požiadajte ju o pár vtipov. Hneď sa zmení na toho kamaráta, čo sa po dvanástej borovičke pokúša o humornú historku.
  3. Mýli sa. Výmýšľa si. Robí preklepy. Dokáže vypotiť neuveriteľné kraviny. Zámerne alebo omylom? To netušia ani tí, čo ju naprogramovali.
  4. Má detinské naivné predstavy. Alebo sa správa k vám ako k 6-ročnému prváčikovi.
  5. O ženskej kráse má predstavy ako anonymný užívateľ na mojevideo.sk. Za krásne považuje len dámy, ktoré vážia menej ako 28 kilogramov. O starobe si zase myslí, že začína po 30 rokoch (tie grafické umelé inteligencie kreslia 40-ročné ženy zásadne ako šedovlasé vyschnuté a prepité babičky).
  6. Má zvláštne predstavy o sebe samej. Napríklad vám tvrdí, že je umelkyňa.
  7. Je neprirodzene cudzná. Sex, erotika, pornografia – tieto témy sú pre ňu tabu a často sa vám vyhráža, že sa s vami prestane baviť (zabanuje vás). V skutočnosti je ale jasné, že na tieto témy dokáže hovoriť dokonekonečna, len jej v tom bránia vnútorné bloky, ktoré jej tam vložili rodičia programátori.
  8. Do politiky sa rozumie ako koza do voza. Potí neuveriteľné hlúposti. Je zaprdená a duševne obrába malé políčka – čiže v podstate by sa mohla zúčastniť ľubovoľných slovenských volieb.
  9. Vyzerá schopne, ale pri komplikovaných zadaniach tvrdo naráža. Je natvrdlá.
  10. Neodpovedá na vaše otázky, ale na svoje predstavy. Často netuší, čo od nej chcete, ale ochotne začne produkovať vymyslené dáta.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin