Celebrity hráči

Herne si zakladajú na mlčanlivosti a diskrétnosti – ale raz darmo, keď príde do kasína herec alebo športovec, ktorý zarába milióny, o rozruch je postarané. Tu je 10 celebrít, ktorí sa okrem svojej práce preslávili aj hraním či stávkovaním:

Tobey Maguire, prvý Spiderman je známy tým, že kým na plátne hrával milé chlapčiatka, v súkromí bol parťák z Mokrej štvrte. Kvôli pokru mal problémy so zákonom – zúčastňoval sa ilegálnych hier. Medzitým sa “polepšil” a hrá už len vo vyhlásených kasínach. Médiám prezradil, že za život vyhral v pokri viac ako 10 miliónov dolárov – koľko prehral, o tom taktne pomlčal. O Tobeyho hráčskej vášni sa dajú popísať stohy kníh.

Pamätáte si na komédiu Dannyho parťáci, o ohľaduplných vykrádačoch kasín? Herec Brad Pitt dovtedy o poker alebo automat ani nezavadil. Až pri príprave na rolu vo filme sa k tomu dostal. Pitt je známy tým, že hrá dlho, ale ostáva gentlemanom a nad vecou. Ďaľší herec Matt Damon sa k hraniu dostal identicky, ale pri príprave na úlohu vo filme Hráči o tri roky skôr – kde hral študenta profesionálneho hráča pokeru. Damon je dnes tiež profesionálny hráč, vyhráva v pokri viac ako jeho súperi. Hlavnú rolu v Dannyho parťákoch si strihol George Clooney, ktorý je celoživotný hráč svetového formátu. Dokonca si vo Vegas založil vlastné kasíno, ale to rýchlo skrachovalo – George je lepší hráč ako podnikateľ.

O Paris Hilton, rozmarnej dedičke siete hotelov sa vie, že hrá na zelených stoloch aj online. Na svoje 31. narodeniny vyhrala 30 tisíc dolárov v Blackjacku. To pre veľké kasína, samozrejme, nie je veľká čiastka ani problém – horšie je, že sa Paris niekedy nevie zmestiť do kože a tak má v niekoľkých veľkých podnikoch v Las Vegas zákaz vstupu. Paris inak nie je až taká veľká hráčka – oveľa väčšie sumy míňa na šaty ako na stávky.

Sir Roger Moore hral Jamesa Bonda v siedmich bondovkách. Rozumie sa samo sebou, že aj herec bol vášnivý hráč – James Bond sa skoro v každom filme objavil v nejakom kasíne. Sir Roger to trochu preháňal a jeho priateľ, majiteľ kasína mu pri dvojdňovom ťahu dal miesto ozajstných žetónov iba napodobeniny z detskej hry. Na radu manželky Roger hranie nakoniec obmedzil. To jeho predchodca Sean Connery (prvý James Bond) sa preslávil niekoľkými podivuhodnými historkami z kasína, napríklad keď v Alpách vyhral v rulete na čísle 17 dvakrát po sebe.

Charlie Sheen býval nočný vták a hranie k nemu patrilo ako fľaša šampanského. Najviac ho vraj ťahali športové stávky – bol schopný prehrávať pravidelne okolo 20 tisíc dolárov týždenne iba na športe. Na druhú stranu – za jednu epizódu v seriáli Dva a pol chlapa dostával takmer 2 milióny dolárov, čiže si to mohol dovoliť. Ale aj na Charlieho prišli horšie časy a musel s hazardom seknúť.

Najlepší golfista na svete Tiger Woods mal nerestí až až. Najviac sa písalo o jeho náklonosti k opačnému pohlaviu, ale aj jeho láska k Blackjacku stojí za pozornosť. Niekoľko kasín muselo kvôli Tigrovi znížiť svoje limity stávok, aby neprišlo k škandálom. Tiger mával požiadavku typickú pre neho: chcel, aby okolo stola kde hrá, postávalo vždy veľa atraktívnych modeliek. Mimochodom, Tiger nie je ten golfista, ktorý by hral o najväčšie sumy v histórii – tým najťažším hráčom bol John Daly.

Tigerovým častým parťákom býval legendárny basketbalista Michael Jordan. Tak ako bol skvelý pod košom, bol vraj mizerný v pokri. Hovorí sa, že za jeho odchodom v roku 1993 bol hazard – vlastne o tom existujú celé knihy. Michael nevedel vydržať uprostred playoff proti New York Knicks a strávil noc v Atlantic City (časť New Jersey na druhej strane riekdy Hudson, kde je hazard na rozdiel od New Yorku legálny).

No a nakoniec jedna domáca rybička: český hokejista Jaromír Jágr bol vyhlásený za 9. najväčšieho gamblera v histórii športu (podľa akej metodiky sa k tomu bulvár dopátral, nevedno). Okrem jeho skvelých kľučiek na ľade si tak pamätáme aj neustále novinárske otázky, koľko zase Jarda prehral a či už zaplatil dlhy americkému daňovému úradu – a Jarda sa vždy roztržito poškriabal na hlave a popravde odpovedal. Neskôr tvrdil, že sa mu už hranie zunovalo a prehrané peniaze aspoň sčasti zarobil naspäť tak, že jeho meno a obrázok svietia na automatoch v Las Vegas.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin