100 Blumen Bier - Aurora Craft

Tohtoročný viedenský Comic Con trošku prekvapil, že tam bolo menej atrakcií ako minule. Ale jedna novinka sa predsa len objavila – ževraj conové pivo. A naozaj, craftované pivo 100 Blumen malo na sebe logo VIECC a obrázok nejakej fantasy bojovnice v kožených podväzkoch. Nuž, recenzujme.

Oproti Stieglovi v bufete to je o 100% lepšie pivo, ale lepšie povedané – je to pivo, pretože Stiegl je len taký dochutený psí moč. 100 Blumen je naozaj dobrý a pekná prezentácia sa ráta.

Najviac ma prekvapila jemnosť tela – pivko je jemnučké, aj keď trochu na úkor plnosti. Pekne vonia a je také „normálne“ remeselné pivo, ako dostať teraz úplne všade. Teda kvetinkovo-citrusový odér v rozumných medziach a naozaj príjemná a zaujímavá horkosť. Keby som mal čas sa s ním dlhšie pohrať, určite by som našiel v ňom viac rafinovanosti. A aj som dostal chuť na ďalšie pivko… akurát smola, že čapáky sú v rodnej krajine Adolfa Hitlera také drahé. Tento pekný politrový kúsok stál 4,50 eura a to tam je na výstavisku považované za veľkú lacnotu, veď spomínaný Stiegel stojí tak isto a sú to len 3 deci vo fľaške z vitrínky.

Čiže najväčšia výhrada je voči cene. Inak, za 20 eur mali aj veľmi pekný zberateľský setík so 6 fľaškami… ale za tú cenu. To sa hádam prvýkrát mozog vysmial pečeni, že či to už nie je trochu priveľa. Polhodinu po vypití sa pivko začalo pýtať von, a verte neverte, keď som si spomenul na tú cenovku, tak som ho tam ešte chvíľu podržal, hoci ma mechúr veľmi tlačil. Ach, tá ekonomika. Do Rakúska asi ešte nejaký čas jazdiť na pivo nebudeme. Ale ževraj pán Fico už pracuje na tom, aby sme boli v jadre, takže budúcnosť sa zdá svetlá.

Vienna Comic Con Bier 100 Blumen

O autorovi Zobraziť všetky články

admin