Tehotenské oblečenie

Keď vaša partnerka čaká prvé dieťa, je na čase prepnúť sa do ozajstného“pozorného módu“ (a teda nielen toho zdanlivého, ktorý funguje inokedy). Pomáhať s maličkosťami, sprevádzať k lekárovi, neotravovať s hlúposťami. Byť poctivý a nevypytovať sa na jej únavu. Miesto prihlúplych vtipov lepšie padne malá pochvala a starosť o drobné aj veľké záležitosti. Skrátka – úplne ako v americkom filme.

Prvorodičky bývajú oveľa sčítanejšie a zbehlejšie v materských veciach ako nastávajúci otcovia. Všetky detaily majú oveľa lepšie naštudované a prediskutované ako chlapi. Ale nenechajte sa oklamať – sú veci, ktoré prekvapia aj pozorné matky. Materstvo nie sú len vitamíny a krízy. Aj keď vaša partnerka vyzerá sebavedome, určite potrebuje podporiť aj pri takej záležitosti ako je nakupovanie oblečenia. Naše ženy chcú vyzerať moderne a šik aj keď rastie bruško. Tehotenská móda čerpá eleganciu v pohodlí.

Pravidlo číslo jedna pri nákupe tehotenského oblečenia je: na veľkosti záleží. Každá žena má trochu inú postavu a posledné mesiace na jej postave prebehnú trochu inak. Trochu extra materiálu na trupe a vzory, ktoré vzbudzujú štíhlejší dojem, sú evergreenom. Niektoré pružnejšie materiály sa dajú nosiť veselo aj po pôrode, takže nie je treba obehávať len vybrané sekáče a bazáre s tým, že však potom pôjde toto šatstvo aj tak len do skrine. Napríklad také úpletové alebo džerzejové šaty sú veľmi populárne, poprípade voľné sako, ktoré sa miesto zapínania radšej skombinuje s nejakým príjemným topom, ideálne tiež naťahovacím a prírodným z klasickej bavlny.

Pravidlo čísla dva je: jednoduchosť. Samozrejme, v jednoduchosti je krása a rafinované zapínania a doplnky si dámy nechajú radšej neskôr, keď už po nich nebudú šmátrať detské rúčky, alebo nebude treba sa držať strategicky v blízkosti toaliet. Počas tehotenstva vám okolie odpustí čo sa týka oblečenia veľa, ale poznáte baby  – ony chcú byť vo forme.

Pravidlo číslo tri: záleží aj na materiáli. Možno sa uspokojíte s klasickou riflovinou, no počas „peaku“ určite oceníte elastické a naťahovacie veci. Ak máte v pláne urobiť pár pekných fotiek pri čakaní na potomstvo, vystihnite dobu, keď bruško nie je úplne najväčšie, počkajte si na pekné počasie / pozadie a hlavne sa do toho nesilte.

Samozrejme, môžete ísť odvážne aj do klasických overalov. Dnes už sú na trhu početné modely a vaša nežnejšia polovička v ňom nemusí vyzerať ako automechanik, práve naopak. Overaly pre tehuľky bývajú dobre uspôsobené pre prípadné problémy alebo aj kojenie. Ak budete v obchode, spýtajte hneď aj na príslušenstvo ako sú šatky alebo tehotenské nohavice. Pretože legíny a šortky tak skoro nevyjdú z módy, v dolnej časti parnerky to býva dosť jednoduché. A pretože je tehotenstvo zvláštnym obdobím v živote, môže mamička nosiť spokojne aj veselé a vtipné tričká, ktoré by možno inokedy na seba nedala. Pretože pri čakaní dieťaťa záleží skôr na tom ako dobre sa s tým vyrovnáte, než čo si myslí okolie.

Foto použité zo stránky: www.happymum.sk

O autorovi Zobraziť všetky články

admin